Son Dakika Haberleri: Venezuela Dışişleri Bakanı'ndan Erdoğan'a Teşekkür Mesajı

Venezuela Dışişleri Bakanı'ndan Erdoğan'a Teşekkür Mesajı

3 ay önce

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, Juan Guaido liderliğinde başlatılan darbe girişimini kınadığı için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, ABD'nin "geçici devlet başkanı" olarak atadığı Juan Guaido'nun çağrısıyla başlatılan darbe girişimini kınayarak, Devlet Başkanı Nicolas Maduro'ya destek verdiği için Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza, sosyal medya hesabı Twitter'dan yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

"ULUSLARARASI HUKUKA VE BARIŞA DESTEK VERDİ"

"Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, uluslararası hukuka ve barışa destek verdiği, aynı zamanda Venezuela'daki demokrasiye saygı duyan açık tutumundan ötürü teşekkür ediyoruz." dedi.

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Venezuela'daki darbe girişimini kınayarak şu ifadeleri kullanmıştı:

"Halkın egemen olduğu, Başkanının seçimle iş başına geldiği Venezuela'ya postmodern bir koloni valisi atama gayreti içinde olanlar bilmelidir ki, bir ülkenin nasıl yönetileceği ancak demokratik seçimlerle belirlenebilir. Demokrasilerde sandık esastır. Darbelerle mücadele etmiş, darbelerin yarattığı olumsuz sonuçları yaşamış bir ülke olarak Venezuela'daki darbe girişimini kınıyoruz. Tüm dünya Venezuela'da halkın demokratik tercihlerine saygı duymak zorundadır."

Cumhurbaşkanı Erdoğan

Venezuela Dışişleri Bakanı'ndan Erdoğan'a Teşekkür Mesajı
Venezuela'da Muhalif Lider, Şili Büyükelçiliğine Sığındı

Erdoğan'dan Venezuela'daki Darbe Girişimiyle İlgili Açıklama: Demokrasilerde Sandık Esastır

Venezuela'da Darbe Girişimi! Hükümet Darbeyi Bastırmaya Çalışıyor

Haber Yayın Tarihi: 01.05.2019 12:39 Kaynak: İHA15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Model Elizabeth Hurley, Instagram hesabından üstsüz fotoğrafını paylaştı Ahlaksız turist çift otelin balkonunda cinsel ilişkiye girdi