Venezuela, Kanada'daki konsoloslukları kapattı - Son Dakika

Venezuela, Kanada'daki konsoloslukları kapattı

09.06.2019 23:04
Venezuela, Kanada'daki konsoloslukları kapattı, System.String[]

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kanada'daki tüm konsolosluklarını kapatma kararı aldı.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kanada'daki tüm konsolosluklarını kapatma kararı aldı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, Venezuela'nın başkenti Karakas'taki Büyükelçiliğini geçici olarak kapattığını açıklamıştı. Venezuela hükumeti Kanada'daki tüm konsolosluklarını kapatma kararı aldı. Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Venezuela'nın Ottawa'daki büyükelçiliği işlevini sürdürecek şekilde diplomatik faaliyetlerini kısıtlamak adına Vancouver, Toronto ve Montreal'deki konsolosluklarını geçici olarak kapatacağı bildirildi. Dışişleri Bakanlığı, kararın "karşılıklılık ilkesine uygun" olduğunu bildirdi.

Açıklamada, Kanada'nın Karakas'taki elçiliğini geçici olarak kapatmasının, idari bir mesele olmaktan çok uzak siyasi bir karar olduğuna dikkat çekildi. Kanada'daki Venezuela diplomasisinin tüm işleri Ottawa'daki Büyükelçilik merkezinde yoğunlaşacak.

Kanada Dışişleri Bakanı Chrystia Freeland ise Maduro rejimine karşı olan bütün ülkelerin elçiliklerinin işlevinin kısıtlandığını ileri sürdü. Venezuela'daki Kanadalı diplomatlar artık diplomatik akreditasyon alamayacaklarını ve vizelerinin sona ereceğini öne sürdü.

Venezuela Dışişleri Bakanlığı ise Kanada'yı Donald Trump'ın idaresine tam bağlılık sunmakla suçladı. - KARAKAS

- Kaynak: İHA

Son Dakika Politika Venezuela, Kanada'daki konsoloslukları kapattı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: Zengilan şehri bizimdir Kılıçdaroğlu ve İnce, Bekir Coşkun'un cenazesinde yan yana saf tuttu Alanya maçında 11'e alınmayan Feghouli ısınma çalışmalarında yer almadı Hollanda'da cinsiyet eşitliği kapsamında kadınlara da zorunlu askerlik yükümlülüğü getirildi Oyuncu Gurur Aydoğan, ticarete atılmaya karar verdi İtalya'da 30 kadına bilinçli olarak HIV bulaştıran bir kişiye, 24 yıl hapis cezası Sipariş verdiği pizzadan tel çıkan şarkıcı Alya, isyan etti: Kafayı yediniz herhalde "Mekanın sahibi geri geliyor" diyen Buket Aydın, yeni projesini duyurdu