Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası - Son Dakika

Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası

05.01.2012 13:20
Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası, System.String[]

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, her yıl Ocak ayının ilk haftasının "Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası" olarak kutlandığını bildirdi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, her yıl Ocak ayının ilk haftasının "Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası" olarak kutlandığını bildirdi.

Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hafta dolayısı ile "Veremle nasıl mücadele edilebilir-", "Korunmanın Yolları Nelerdir-" konularında vatandaşın bilgilenmesi için paneller düzenlediklerini söyledi.

Sadece verem değil her konuda müdürlük olarak vatandaşı verdikleri eğitimlerle bilgilendirdiklerini anlatan Eren, şöyle dedi:

"Veremden korunmanın yolları vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz. Havasız yerlerde kalınmamalı, dengeli beslenmeye dikkat edilmeli, B.C.G verem aşısı mutlaka yaptırılmalı, veremli hastaların eşyaları kullanılmamalı, veremli hastanın tabağından yemek yememeli, bardağından su içmemeli, kaşık ve çatalları kullanılmamalı, öksüren, hapşıran insanlardan uzak durmaya dikkat etmeli ve açık ve temiz havada dolaşmamız gerekir. Veremli hastalarda geceleri terleme ve hafif ateşlenme, kesik kesik öksürükler, halsizlik ve devamlı yorgunluk hali, isteksizlik, insan vücudunda zayıflama belirir. Zayıflama ilk iki ay içerisinde yavaş, sonraki aylarda daha hızlı görülür."

- KARABÜK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Verem Savaşı Eğitim ve Propaganda Haftası - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir, evinde Antalyaspor 5-1 mağlup etti Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı Milli Savunma Bakanlığı, ABD'nin S-400'lerle ilgili sığındığı tek bahaneyi çürüttü: NATO sistemine entegre edilmeyecek Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Uçuruma yuvarlanan otomobil hurdaya döndü! Feci kazada anne ve kızı yaşamını yitirdi Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama