Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video - Son Dakika
Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video

Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video

17.05.2019 10:37

Verizon tarafından oluşturulan 5G ağı, bir editör tarafından şehir merkezinde test edildi. Yapılan testlerde Verizon'un 5G indirme hızı 1.096 Mbps olarak belirlendi.

5G teknolojisi iyiyden iyiye gücünü gösteriyor. Amerika'da kendi 5G ağını kurmayı tamamlayan Verizon'un sunduğu internet hızı, ortaya çıkan bir video ile kendisini gösterdi. Chicago'da çekilen bir video, Chris Welch isimli bir editör tarafından paylaşıldı. Welch'in paylaşmış olduğu videoda kimi zaman 4G bağlantı hızına düşülse de, alışmış olduğumuz hızların çok ötesindeydi. Welch bu testleri yaparken, Samsung Galaxy S10 5G kullandı.

Welch, sadece bir video paylaşmakla kalmadı, bazı teknik verilerin ekran görüntülerini de takipçileriyle paylaştı. Bu ekran görüntülerinde farklı zamanlardaki internet hızları görüntüleniyordu. Buna göre Verizon'un internet ağı 5G bağlantıda en az 587 Mbps, en yüksek ise 1.096 Mbps hızını gördü.

Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video

Elinde bir de iPhone bulunan Welch, bunun da ekran görüntüsünü paylaştı. 4G bağlantı hızını destekleyen iPhone, ne yazık ki Samsung'un bir hayli gerisinde kalmıştı.

Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video

Paylaşmış olduğu video hakkında açıklamalarda bulunan Welch, Netflix dizilerinden The Office'in pilot bölümünü 'yüksek' kalitede sadece 8 saniyede indirdiğini, Amazon'un Prime Video platformu üzerinden de Iron Man 2'yi 'en iyi' kalitede sadece 90 saniyede indirdiğini belirtti. Zaten Welch, paylaşmış olduğu videoda da bunu gösteriyordu. İşte Welch'in Twitter üzerinde yapmış olduğu o paylaşım;

Verizon'un 5G internet paketlerine orijinal sitesinden ulaşabilirsiniz. Ancak en üst paketlerinden bahsetmek gerekirse, Verizon bu konuda fazlasıyla cömert davranmış diyebiliriz. Sadece 60 dolar karşılığında 5G hızını limitsiz olarak kullanabilirsiniz.

Kaynak: WebTekno
YORUMLAR
500

Son Dakika Teknoloji Verizon'un 5g İnternet ile İndirme Testlerinde Uçtuğunu Gösteren Video - Son Dakika


Advertisement