Veteriner Fakültesi geliyor - Son Dakika

Veteriner Fakültesi geliyor

20.11.2019 13:19
Veteriner Fakültesi geliyor, System.String[]

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'da bir Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu'da bir Veteriner Fakültesi kurulması için çalışma başlattıklarını açıkladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı döneminde 2006 yılında Ordu Üniversitesi ve Tıp Fakültesini Ordu'ya kazandıran ve bugün 3 enstitü, 12 fakülte, 2 yüksekokul ve 10 meslek yüksekokulunun bulunduğu kampüs haline gelmesini sağlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Veteriner Fakültesi için kolları sıvadı.

Son dönemin en büyük ihtiyaçları arasında görülen Veteriner Fakültesinin Ordu Üniversitesi bünyesine kazandırılması için görüşme ve temaslarda bulunan Başkan Güler, yakın zamanda resmi müracaatın yapılacağını söyledi.

Başkan Güler, "Ordu'da Veteriner Fakültesi için kolları sıvadık. Başlattığımız hayvancılık projeleri ve bölgemizde sokak hayvanları konusunda artan çağdaş ihtiyaçlar Ordu'da bir Veteriner Fakültesine büyük ihtiyaç duyulduğunu gösterdi. Bu konuda Ordu Üniversitesi Rektörümüze öneride bulundum, çok olumlu karşıladı. Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ile verimli bir görüşme yaptım. Yaptığım görüşmeler sonucunda resmi müracaatımızı yapıyoruz. İnşallah Ordu Büyükşehir Belediyemiz ve Ordu Üniversitemizin entegrasyonu sonucunda modern bir Veteriner Fakültesine süratle kavuşacağız" dedi.

Başkan Güler, Veteriner Fakültesi'nin kurulmasıyla insanlığın ve doğanın vazgeçilmez unsuru olan hayvan sağlıklarının korunması, büyük ve küçükbaş hayvanlar, arı, su canlıları ve kümes hayvanlarının beslenmesi, üretimi, ıslahı, yetiştirilmesi ve verimliliklerinin arttırılması, hayvan hastalıklarının teşhis ve tedavisi, salgın hastalıkların önlenmesi, hayvansal ürünlerin üretim teknolojisi ve insan tüketimine uygunluğunun her aşamadaki sağlık kontrolünün yapılabileceğini kaydetti. - ORDU

Veteriner Fakültesi geliyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Veteriner Fakültesi geliyor - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaların esnetilmesi için mart ayının ikinci yarısı bekleniyor Yalnız yaşayan yaşlı kadın, komşuları tarafından kanlar içinde ölü bulundu Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Son Dakika! Mesud Barzani ve oğlu ile görüşen Hulusi Akar'dan kritik mesaj: Bütün mücadelemiz terör örgütüne karşı Oyuncu Tuba Büyüküstün, Sefirin Kızı dizisine dahil oldu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya benzeyen vatandaş sosyal medyada gündem oldu! Espriler havada uçuşuyor Oğlunu uyuşturucu bağımlılığından kurtarmak için kendi elleriyle cezaevine gönderdi Kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan evde musluklara kadar her şeyi çaldılar