Vezirköprü'de Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak - Son Dakika

Vezirköprü'de Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak

06.08.2020 18:45
Vezirköprü'de Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak, System.String[]

Vezirköprü Kaymakamlığı tarafından yürütülen Vezirköprü Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Projesi çalışmaları sürüyor.

Vezirköprü Kaymakamlığı tarafından yürütülen Vezirköprü Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Projesi çalışmaları sürüyor.

Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi konferans salonunda düzenlenen toplantıda Kaymakam Kudret Kurnaz, üreticiler ile bir araya gelerek projenin detaylarını anlattı.

Kurnaz, 820 dönüm alan üzerine kurulacak ve üç etapta gerçekleştirilmesi planlanan Vezirköprü Tarıma Dayalı Besi İhtisas Organize Sanayi Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

Büyükbaş ve küçükbaş hayvan besiciliği yapacak üreticiler için büyük bir yatırım alanı olacağını belirten Kurnaz, Kızılcaören ve Doyran mahalleleri sınırları içerisinde yer alan mera alanında çalışma yürüttüklerini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanlığından bir heyetin proje alanında inceleme yaptığını, yazdıkları raporda projeye olur verdiklerini aktaran Kurnaz, "Projenin ikinci ve üçüncü etabında ise mera alanının yanında bulunan parseller Vezirköprü Belediyesi tarafından satın alınarak 350 dönüm araziyi de bu alana dahil edeceğiz. Proje alanında entegre et tesisi ve biyogaz enerji üretim tesisi kurulması için yatırımcıya yer verilecek." dedi.

Toplantıya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yakup Çağlıyan, Vezirköprü Ziraat Odası Başkanı Arslan Kaya, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Fişekci, Vezirköprü Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Hüseyin Yılmaz, Vezirköprü Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Orhan Şahin ile üreticiler katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vezirköprü'de Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurulacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı 00:08 Galatasaray taraftar grubu ultrAslan, Fatih Terim konusunda geri adım attı Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü 23:00 Mehmet Ali Erbil'in kendisini aldattığı iddiaları sorulan Tuğba Coşkun deliye döndü Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti 22:20 Canlı yayında gerginlik! Sezgin Baran Korkmaz hakaret etti, İsmail Saymaz hemen müdahale etti
Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti 20:46 Veyis Ateş ile Sezgin Baran Korkmaz canlı yayında karşı karşıya geldi: Veyis Ateş beni aradı ve 10 milyon euro talep etti Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 18:06 Cumhurbaşkanlığına aday olacağı konuşulan İmamoğlu'ndan gövde gösterisi! İki farklı ilde iki ayrı miting yaptı 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz 17:21 75 yıl ceza aldı hakime sitem etti! Yeraltı dünyasının ünlü ismi Hadi Özcan: Pişman olursunuz
Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun 15:42 Metin Külünk'ten hakkındaki iddialarla ilgili ilk açıklama: Kişilik haklarıma saygı duyun Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı 14:48 Gündeme bomba gibi düşen iddia: Ebru Gündeş'i arayan Kaan Yıldırım, Hadise'den ayrıldı
Advertisement