Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor - Son Dakika

Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 Nisan'da ara verdiği uluslararası ticari uçuşları kısmen yeniden başlatacağını duyurdu.

Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor, System.String[]

Güneydoğu Asya ülkesi Vietnam, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1 Nisan'da ara verdiği uluslararası ticari uçuşları kısmen yeniden başlatacağını duyurdu.

Hükümetten yapılan açıklamada, başkent Hanoi ve Ho Chi Minh kentinden Çin, Japonya, Güney Kore ve Tayvan'a haftalık seferlerin bu hafta, Kamboçya ve Loas seferlerinin ise gelecek hafta başlayacağı bildirildi.

Yalnızca Vietnam vatandaşları ile yabancı diplomatlar, yatırımcılar, şirket yöneticileri, uzmanlar ve nitelikli çalışanlara açık olacak uçuşlarda yolcuların, uçağa binmeden önce Kovid-19 taşımadıklarına dair, süresi 5 günü geçmemiş sağlık raporu ibraz etmek zorunlu olacak.

Yolcular ayrıca ülkeye varışta da test edilecek ve belirli bir süre karantinada tutulacak.

Ülkenin ulusal hava yolu şirketi Vietnam Airlines'ın uçuşların durması nedeniyle uğradığı kaybın yıl sonunda 650 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyordu.

Bugüne kadar 1063 Kovid-19 vakasının tespit edildiği ülkede, 31 Temmuz'a kadar virüs nedeniyle hayatını kaybeden olmamıştı. Ancak yaz aylarında başta sahil kenti da Nang'da olmak üzere ülke genelinde vakaların artmasının ardından virüs nedeniyle 35 kişi yaşamını yitirdi.

Haber Yayın Tarihi: 16.09.2020 17:29 - Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Vietnam Kovid-19 nedeniyle ara verilen uluslararası uçuşları kısmen yeniden başlatıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

ABD'den korkutan araştırma: Koronavirüs mutasyon geçirdi, artık daha bulaşıcı 2 erkek ile 1 kadın, sokak ortasında sopalarla birbirine girdi! O anlar kamerada Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahsı, polis öfkeli kalabalığın elinden zor aldı Kayalıklardan atlayarak yaşamına son veren Furkan'ın dayısı: İzmir'deki genç kızın intiharından etkilendi Son Dakika: Türkiye'de 24 Eylül günü koronavirüs kaynaklı 74 can kaybı, 1721 yeni vaka tespit edildi Prof. Dr. Naci Görür: Depremin yeri endişe verici, 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayı tetikleyebilir Eski futbolcu Emre Aşık'ı öldürmek isteyen eşi Yağmur Aşık'ın 20 yıla kadar hapsi istendi Ağabeyli Göleti tamamlanınca milli ekonomiye her yıl 3,7 milyon lira kazandıracak