Vinç arıza yaptı, işçiler metrelerce yüksekte kurtarılmayı bekledi - Son Dakika

Vinç arıza yaptı, işçiler metrelerce yüksekte kurtarılmayı bekledi

Zonguldak'ta cami inşaatı sırasında işçileri taşıyan vinç arızalandı. Bu sırada minarede çalışan iki işçi, aşağıya başka türlü ulaşım olmayınca dakikalarca kurtarılmayı bekledi. Vincin yeniden çalıştırılmasının ardından işçiler sepetle aşağıya indirildi.

Zonguldak'ın Milli Egemenlik Caddesi üzerinde inşaatı süren Selatin Camii'nde ilginç bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yapımına başlanan inşaata kurulan vinç kısa süreli arıza yaptı. Bu sırada caminin inşaatı süren minaresinin üzerindeki iki işçi bulundukları yerde mahsur kaldı.

DAKİKALARCA KURTARILMAYI BEKLEDİLER

Minarenin merdivenlerinin de henüz tamamlanmaması nedeniyle mahsur kalan işçi dakikalarca mahsur kaldıkları yerden kurtarılmayı bekledi. Teknik ekibin çıktığı vincin yeniden çalıştırılması üzerine yerdeki işçileri kurtarmak için çalışma başlatıldı.

Vinç arıza yapınca işçiler, metrelerce yüksekte kurtarılmayı beklediler

KURTARMA OPERASYONU BAŞARIYLA GERÇEKLEŞTİ

Sepetin bağlandığı vinç işçilerin bulunduğu minareye yönlendirildi. Minareye indirilen sepete binen işçiler sağ salim aşağıya indirildi. Kurtarma çalışmasının ardından çevredekiler rahat bir nefes aldı. Öte yandan ihbar üzerine olay yerinde AFAD ekipleri de hazır bulundu.

Vinç arıza yapınca işçiler, metrelerce yüksekte kurtarılmayı beklediler
Vinç arıza yaptı, işçiler metrelerce yüksekte kurtarılmayı bekledi

Haber Yayın Tarihi: 10.08.2020 14:27 - Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Vinç arıza yaptı, işçiler metrelerce yüksekte kurtarılmayı bekledi - Son Dakika


Son Dakika

Son dakika: Erdoğan, Kuzey Marmara Otoyolu'nun Gebze-İzmit Kavşağı kesimini açtı: Ülkemize yıllık katkısı 595 milyon lira Tutuklanan Halil Sezai'nin oyuncu kardeşi Duygu Paracıkoğlu'dan ilginç çıkış: Kınıyorum ama o adam masum değil Jamal Musiala, Bayern Münih formasıyla Bundesliga'da gol atan en genç futbolcu oldu Koronalı babasını görebilmek için kapı aralığından bakıp elini uzatan küçük kızın o anları ağlattı Oyun için çıktığı demir korkuluk, 12 yaşındaki çocuğun koluna saplandı İran'dan ABD'ye "Kasım Süleymani" tehdidi: İntikam alacağımızdan şüphe etmeyin Sevgilisinin iki çocuğunu cinsel istismarda bulunup öldürmüştü! Çalılıkların arasında yakalandı Alanya'da kanlı gece: 1 ölü, 1 ağır yaralı