Virajı Alamayan, Bu Eve Çarpıyor - Son Dakika

Virajı Alamayan, Bu Eve Çarpıyor

13.01.2012 12:20
Virajı Alamayan, Bu Eve Çarpıyor, System.String[]

Şaban Kılıçcı - Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir kamyonetin çarpması sonucu büyük hasar oluşan eve daha önce birkaç kez yine virajı alamayan araçların çarptığı öğrenildi.

Şaban Kılıçcı - Bursa'nın İnegöl ilçesinde, bir kamyonetin çarpması sonucu büyük hasar oluşan eve daha önce birkaç kez yine virajı alamayan araçların çarptığı öğrenildi.

Ev sahibi Kazım Özdemir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önceki gece saatlerinde, uyudukları sırada büyük bir sesle uyandıklarını belirtti.

Bir an deprem olduğunu sandığını ifade eden Özdemir, "Uyandığımda büyük bir duvar parçası üstümdeydi. Onun altından çıktım. Çıkınca duvara çarpmış bir kamyonla karşılaştık. Çarpan kişi de akrabamız çıktı" dedi.

Söz konusu olayın ilk kez başlarına gelmediğini belirten Özdemir, şöyle devam etti:

"Allah'a şükür kaza sonucu yıkılan evin enkazından sağ salim çıktık. Daha önce de birkaç kez aynı şekilde kaza yaşadık. Bu nedenle evin önüne beton ve kaya parçaları yerleştirdim. Bir çeşit duvar gibi olan bu yığın olmasaydı duvarla birlikte kamyonetin altında kalarak ölebilirdik. Duvara çarpınca kamyonetin hızı azalıyor ve önü kalkıyor. Ardından da hem eve hem de eklentideki ahıra çarpıyor. Ahır içinde de kuzular vardı. Onları vatandaşlar çıkarmışlar. Ne ahırın ne de evin kullanılacak bir durumu kaldı."

Evlerinin oturulamayacak halde olduğunu dile getiren Özdemir, "Yaptıracak durumumuz da yok. Hemen yan tarafta yıkmak için beklediğimiz bir evimiz vardı. Şimdi eşimle beraber orada kalıyorum. Mecbur kışı burada geçireceğiz. Ekonomik durumum zaten kötü. Yetkililerden evimizin yapılması için yardım istiyoruz" diye konuştu.

-Olay-

Cerrah beldesi istikametinden gelen Akif A. (34) yönetimindeki 16 F 3252 plakalı meyve yüklü kamyonet, Çeltikçi köyü girişinde virajı alamayınca yol kenarındaki tek katlı ahşap evin ihata duvarına çarpmış, evde uyuyan Kazım (49) ile eşi Fatma Özdemir (47), çarpmanın etkisiyle yıkılan duvarın enkazı altında kalmıştı. Özdemir çifti, komşuların yardımıyla duvar enkazının altından çıkarılmıştı. Hafif yaralanan çift ile sürücü ve beraberindeki kişi hastanede ayakta tedavi edilmişti.

- BURSA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Virajı Alamayan, Bu Eve Çarpıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Alkollüyken zincirleme trafik kazasına karışan Ahmet Kural'a hapis istemiyle dava açıldı Sporsuz ve ameliyatsız zayıflatıyor: Meltem Şarkışlalı'nın Türkiye'ye getirdiği Tesla Slim ile tek seansta 2 beden incelmek mümkün Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Usta tiyatrocu Hikmet Karagöz hayatını kaybetti Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan kendisine 'terörist' diyen Wilders hakkında suç duyurusunda bulundu Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi Arkadaşından aldığı hatalı basım 100 TL'yi 70 bin TL'ye satıyor "Omuzunda tüfek vardı" deyip teröristin yerini haber verdi! Görgü tanığı o anları anlattı