Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı - Son Dakika

Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı

09.01.2012 12:07
Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı, System.String[]

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar, izdihama yol açtı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir İlçesi'nde, Şartlı Nakit Transferi kapsamında dağıtılan eğitim yardımından yararlanmak isteyen kadınlar, izdihama yol açtı. İzdiham sırasında küçük çocuklar ezilme tehlikesi geçirirken, polis kadınları güçlükle sıraya koydu.

Sosyal Riski Azaltma Projesi kapsamında, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının eğitim masraflarının karşılanması için uygulanan Şartlı Nakit Transferi'nden yararlanmak isteyen yüzlerce kadın, sabah erken saatlerden itibaren çocukları için verilen 30 ile 55 lira arasındaki eğitim yardımını almak için Kışla Mahallesi'nde bulunan PTT Şubesi'ne geldi. Aşırı kalabalık ve soğuk hava nedeniyle PTT önünde kuyruğa giren kadınlar, görevliler tarafından burada gruplar halinde içeriye alındı. Kuyrukta bekleyen kadınlar arasında sık sık sıra nedeniyle tartışmalar yaşanırken, bir an önce içeri girmek istemeleri zaman zaman izdihama yol açtı. Bir an önce gişelere ulaşmak için oluşan izdihamda bazı kadınlar ile yanlarında bulunan çocukları ezilme tehlikesi geçirdi. Görevlilerin engellemekte başarısız olduğu izdihamda, içeri girmeyi başaran kadınlar, uzun bekleyişin ardından paralarını alabilmenin mutluluğunu yaşadı. Yoğunluk üzerine PTT şubesine gelen polisler, birbiriyle tartışan kadınları güçlükle sıraya koymaya çalıştı.

İlçede 25 bin 450 öğrencinin yararlandığı Şartlı Nakit Transferi uygulaması kapsamında her 3 ayda bir kuyruğa girdiklerini ve ezilme tehlikesi yaşayan birçok kadın gazetecilerden yüzlerini gizledi. Kadınlar, "Çocuklarımız için verilen paraları almaya geldik. Saatlerce kuyruğa giriyor ve verilen üç kuruş parayı alıyoruz. İhtiyacımız olmasa bu çile çekilmez ama maalesef hepimizin bu paraya ihtiyacı var. Artık bu çile sona erdirilsin" dedi. - Şanlıurfa/ Viranşehir

Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı
Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı
Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı
Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı
Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Viranşehir'de Eğitim Yardımı İzdihamı - Son Dakika


Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü