Son Dakika Haberleri: Viranşehir'den Kısa Kısa

Viranşehir'den Kısa Kısa

3 yıl önce

Viranşehir'de "Enine Boyuna Obezite" konulu konferans düzenlendi.

Viranşehir'den Kısa Kısa, System.String[]
Viranşehir'de "Enine Boyuna Obezite" konulu konferans düzenlendi.

Viranşehir Devlet Hastanesinde düzenlenen konferansta Harran Üniversitesi Sağlık Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Tuba Menekli Amaç, obezite hakkında katılımcılara bilgi bilgi verdi.

Konferansta diyetisyen Burcu Dilek de gıdalar ve özellikle çocuklar için kahvaltı öğününün önemini anlattı.

Konferansı AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mehmet Akyürek, Kaymakam Ömer Çimşit, Viranşehir Belediye Başkan Yardımcıları Aslan Çiftçi, Halaf Kete, Devlet Hastanesi Başhekimi İlhan Erkan, Ceylanpınar Emniyet Müdürü Erol Duyar ve hastane personeli takip etti.

Otizm Haftası etkinlikleri

Viranşehir Kaymakamı Ömer Çimşit, Otizm Haftası etkinlikleri kapsamında otizmli öğrencilerle bir araya geldi.

Çimşit, makamında kabul ettiği Umut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışanları ve merkezde eğitim gören öğrencilerle sohbet etti, çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çimşit, otizmli çocukların topluma kazandırılmasında önemli bir görev üstlendikleri için Özel Umut Rehabilitasyon Merkezi idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Aydın Tokuyucu da otizmin bir engel olmadığını belirterek, otizmli çocukların bağımsız yaşayabilmeleri, davranış problemlerinin azaltılarak gereksinimleri olan becerileri kazanabilmeleri doğru yöntemlere dayandığını söyledi.

Kaymakam Çimşit, ziyarette otizmli çocuklarla yakında ilgilenerek, onlara çeşitli hediyeler verdi.
Haber Yayın Tarihi : 04.04.2017 04:21 Kaynak: AA3 yaşındaki Ayaz'a dehşeti yaşatan bakıcıyı işadamının dikkati ele verdi Akademetre Araştırma Şirketi: Kararsız kitlenin oranı 7,1'e indi Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ekrem İmamoğlu açıklaması: Özür dilemedikçe böyle bir makama gelemez!