Vize Belediye Başkanı Yılmaz;"Kendi Elektiriğimizi Kendimiz Üreteceğiz" - Son Dakika

Vize Belediye Başkanı Yılmaz;"Kendi Elektiriğimizi Kendimiz Üreteceğiz"

26.11.2012 12:51
Vize Belediye Başkanı Yılmaz;

Vize Belediyesi kendi elektriğini üretecek.

Kırklareli

Vize Belediyesi kendi elektriğini üretecek.

Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz, belediyenin elektrik giderlerinin fazla olduğunu Vize çoğrafyasının rüzgar tribünü ile elektrik üretimine müsait olduğunu, bu sebeple kendi elektriklerini üreteceklerini bildirdi.

500 KW gücünde rüzgar tribünü ile elektrik üretip belediye ait tesis ve binalarda üretilen elektrik enerjisinin kullanılacağını belirten Başkan Yılmaz;

"Belediye olarak ilçemizde 500 kW gücünde bir rüzgar tribünü kurarak kendi elektriğimizi üretebilmek için gerekli çalışmaları yaptık. Yaptığımız incelemeler neticesinde İlçemiz Mehmet Akif Mahallesi Küçükyayla Köyü Yolu üzeri 1. Km' sinde belediyemize ait alanda 500 kw üretim santrali kuracağız.

Proje tamamlandıktan sonra Vize Belediyesi kendine ait tüm tesis ve binalarda bu tesiste üretilen elektrik enerjisi kullanılacak ve bu sayede belediye elektrik faturası ödemekten kurtularak, buraya ayrılan ödeneğini daha yararlı bir faaliyet ve yatırım için kullanacağını" kaydetti.

26.11.2012 12: 25: 48

TSI

NNNN - KIRKLARELİ

Vize Belediye Başkanı Yılmaz; Kendi Elektiriğimizi Kendimiz Üreteceğiz

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Vize Belediye Başkanı Yılmaz;'Kendi Elektiriğimizi Kendimiz Üreteceğiz' - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Büyükçekmece'de eğitim uçağı düştü, ilk müdahale çevredeki vatandaşlardan geldi Aliyev, "Ermenileri iti kovar gibi kovuyoruz" demişti! Azerbaycan, yerli kamikaze İHA'sına "İti Kovan" adını verdi Ünlü oyuncu Natalie Portman, arkadaşlarıyla birlikte kadın futbol takımı kuruyor Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal'ın ilk bebekleri dünyaya geldi ABD seçimleri öncesi Trump'ın avukatının otel odasında çekilen görüntüleri deprem etkisi yarattı Tuba Ünsal'ın ekonomik alışverişi! Çocuklarına 10 TL'den tişört, 80 TL'den ayakkabı aldı Para karşılığı birlikte olmak için anlaştığı kadın ve çetesi, inşaat işçisine kabus yaşattı Müzik duyunca oynamadan duramıyor, trafik cezası kesilirken bile göbek atıyor