Vodafone Dünya Ceo'su Colao'dan 'Gigabit Toplumu' Çağrısı - Son Dakika

Vodafone Dünya Ceo'su Colao'dan 'Gigabit Toplumu' Çağrısı

4 yıl önce

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nin açılışında konuşan Vodafone Grubu’nun Dünya CEO’su Vittorio Colao ’Gigabit Toplumu’ çağrısı yaptı.

Vodafone Dünya Ceo'su Colao'dan 'Gigabit Toplumu' Çağrısı, System.String[]

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nin açılışında konuşan Vodafone Grubu'nun Dünya CEO'su Vittorio Colao 'Gigabit Toplumu' çağrısı yaptı.


Dünya GSM Birliği (GSMA), Mobil Dünya Kongresi'ni Barselona'da gerçekleştirdi. Dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden olan ve 461 milyon müşteriye mobil hizmet veren Vodafone Grubu'nun Dünya CEO'su Vittorio Colao, 'Gigabit Toplumu' için çağrıda bulunarak tüm bilişim sektöründeki karar vericilerin rekabetçi ve yatırımı destekleyen politikalar üretmesi ve sektör oyuncularının tekelleşmesinin önüne geçmesi gerektiğini vurguladı. Vittorio Colao, "Gigabit Toplumu'na dönüşüm, adil ve sürdürülebilir eğitim, çalışma ve yaşam için bir fırsattır" dedi.


"5G İLE SANİYEDE 10 GİGABİT'E KADAR HIZLARA ULAŞILACAK"


Vittorio Colao, giderek daha bağlantılı hale gelen dünyanın 4G, 5G ve fiber teknolojilerle Gigabit Toplumu'na dönüşeceğini söyleyerek "Önümüzdeki 5 yılda veri trafiğinin 6 kat artacağını öngördüklerini ifade eden Vittorio Colao, 4G teknolojileri ile mobilde saniyede 10 Gigabit hıza ulaşılabildiğini belirterek, "Mobil Dünya Kongresi'ndeki Vodafone standında 4G'de saniyede 1 Gigabit hızı bugün canlı olarak görebilirsiniz. 5G ile bu hızların saniyede 10 Gigabit'e kadar ulaşabileceğini öngörüyoruz" şeklinde konuştu.


Bireylerin ve toplumların Gigabit Toplumu'na giden yolda dönüştüğünü belirten Colao, iş modellerinin de böylece daha esnek hale geldiğine dikkat çekerek Vodafone'un esneklik konusunda dünya çapında yaptığı bir araştırmaya göre şirketlerin yüzde 75'inin esnek çalışmaya başladığını kaydetti. Vittorio Colao, bu yöntem ile yine şirketlerin yüzde 61'inin daha yüksek kar, yüzde 83'ünün daha yüksek verimlilik, yüzde 58'inin pozitif itibar kazandığını ifade etti.


KPMG'nin Kasım 2015'te dijitalleşmenin faydalarına dair yaptığı araştırmadan veriler paylaşan Vittorio Colao, "Nesnelerin İnterneti (IoT) her geçen gün gelişiyor. Nesnelerin İnterneti ile daha akıllı hale gelen otomobiller sayesinde kaza oranlarının yüzde 8 azalacağı, otomobillerin yüzde 18 daha az karbon emisyonu üreteceği ve hastane başvurularının yüzde 74'e varan oranlarda azalacağı tahmin ediliyor" ifadelerini kullandı.


"ÖNÜMÜZDEKİ 5 YILI BU ODADAKİLER BELİRLEYECEK"


Mobil Dünya Kongresi'nin katılımcılarına hitaben teknoloji, telekomünikasyon gibi sektörlerin karar vericilerinin bu fuarda olduğunu belirten Vittorio Colao, "GSMA artık sadece teknolojiye değil ekonomiye, iş modellerine de odaklanmalı. Önümüzdeki 5 yılı bu odadakiler belirleyecek. Şunu unutmamak gerekiyor; 'dijital devrim' iş dünyasını değiştiriyor. Fortune 100 listesindeki şirketlerin yarısı dijitalleşemediği için artık burada değil. Dolayısıyla, bir taraftan rekabete odaklanılırken diğer taraftan yatırımı destekleyen politikaların hayata geçirilmesi önem taşıyor. Ben bu konuda çok iyimserim" şeklinde konuştu. - İSTANBUL

Haber Yayın Tarihi: 22.02.2016 04:33 Kaynak: İHASon Dakika

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun "Lanet" dediği Çukur dizisinden cevap geldi
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti