Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta - Son Dakika

Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta

07.09.2012 15:50
Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta, System.String[]

Türkiye Voleybol 1.Ligi yayın haklarını 2 yıl süreyle NTV Spor ve D-Smart'a devreden sözleşme imzalandı.

Türkiye Voleybol 1. Ligi yayın haklarını 2 yıl süreyle NTV Spor ve D-Smart'a devreden sözleşme imzalandı. Voleybol, Ekim ayında başlayacak yeni sezondan itibaren 2 yıl boyunca NTV Spor ve D-Smart'ın SmartSpor kanallarından izleyicilerle buluşacak.

Bayan ve Erkek 1. Türkiye Ligleri'nin haftada 3 maç NTV Spor'da, 3 maç SmartSpor kanallarında dönüşümlü olarak naklen yayını ile bu liglerin play-off maçlarının tamamı naklen yayınlanacak.

Bu sözleşme ile 2012 - 2013 sezonunda normal lig etabından 56 maç NTV Spor, 56 maç da SmartSpor kanallarından olmak üzere toplam 112 Birinci Lig maçının naklen yayınlanması sağlanmış olacak.

2011 - 2012 sezonunda normal lig etabından toplam 60 maç yayınlanmıştı.

Haftada 6 maçın yanı sıra, SmartSpor'dan yayınlanan maçların 10'ar dakikalık özet görüntüleri NTVSpor'dan, NTVSpor'dan yayınlanan maçların 10'ar dakikalık özet görüntüleri SmartSpor'dan sporseverlere aktarılacak.

Anlaşma, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Doğuş Yayın Grubu Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ, D-Smart Spor Direktörü Ali İsmet Ural ve D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır'ın katılımlarıyla karşılıklı atılan imzalarla teminat altına alındı.

İmza töreninde konuşan Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık, "Öncelikle, yaklaşık 6 yıl boyunca 1. Liglerimizin naklen yayın yükünü sırtlanan DSpor ve Sports TV'ye çok teşekkür ediyor, karşılıklı anlayışa dayalı bu uzun iş birliğimizin; yayın kuruluşlarının dinamikleriyle voleybolun, voleybolun dinamikleriyle de yayın kuruluşlarının hedeflerine eriştiğinin en güzel göstergesi olduğunu belirtmek istiyorum." dedi.

Başkan Karabıyık, "İmzalanan protokolün önümüzdeki iki sezon boyunca yeni yayın ortağımız olacak NTV Spor ve D-Smart ile aynı dinamizmi yakalayacğına inanıyorum. NTV Spor ile voleybolun yolu zaten sık sık kesişmekteydi; bu defa D-Smart'ın da katılımıyla üçlü bir yoldaşlığımız olacak." diyerek, şunları söyledi:

"Bayan ve Erkek 1. Türkiye Ligleri'nin naklen yayını ile, 2012 - 2013 sezonundan itibaren, güzel branşımızın NTV Spor ve D-Smart üzerinden milyonlarca Türk ailesinin evine girmesini çok önemsiyor, iki güçlü medya kuruluşu ile gerçekleştirdiğimiz bu stratejik iş birliğinin, karşılıklı katkılarla son derecede dinamik gelişmelere kapı açacağına inanıyorum.

Dileğim, voleybolun, bizleri karşılıklı olarak bu iş birliğine motive eden cazibesinin NTV Spor ve D-Smart'ın kaliteli ve ilkeli yayıncılık anlayışları ile bütünleşmesidir. Bu inançla, voleybolun yeni yayın ortaklarına şimdiden teşekkür ediyor, bu iş birliğinden alınacak karşılıklı memnuniyetin her geçen gün artmasını diliyorum."

Doğuş Yayın Grubu Spor Grup Başkanı Fuat Akdağ ise "Voleybol, milli takımlar ve kulüp takımlarında alınan başarılı sonuçlar, daha da önemlisi altyapıdaki değişik yaş gruplarındaki uluslararası saygınlığının artması ile Türk sporundaki etkinliğini son yıllarda hızla arttırıyor." diyerek, şunları söyledi:

"NTV Spor olarak izleyici kitlemizin etkinliğinin ve yayıncılık anlayışımızın bu gelişime katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bayan ve Erkek 1. Türkiye Ligleri'nin naklen yayın ortağı olmaktan çok büyük memnuniyet duyduğumuzu belirtmek istiyorum."

D-Smart İçerik Grup Başkanı Başar Başarır ise yaptığı açıklamada, "Smart Spor bu yıl yayına başladı ama kısa sürede Türkiye'nin en önemli spor yayıncılardından biri haline geldi. Bunda D-Smart Spor direktörü Ali İsmet Ural ve ekibinin katkısı büyüktür." dedi.

D-Smart Spor Direktörü Ali İsmet Ural da yaptığı açıklamada, "Voleybol liglerinin yeniden yayıncısı olmaktan sevinç duyuyoruz. Abonelerimize bayanlar ve erkekler liglerinden her hafta toplam 3 karşılaşmayı HD kalitesinde izleteceğiz. Play off serisinde ise 3D maç yayınlarımız da olacak." ifadelerini kullandı.

Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta
Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Voleybol Rüzgarı Bu Sezon Ntvspor ve D-Smart'ta - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Seda Sayan, yeni işiyle seyircilerin karşısına çıkıyor Yol ortasında duran köpeği ezip, yoluna devam etti! O anlar kameraya yansıdı PFDK'dan Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica'ya 4 maç ceza geldi Demet Akalın'ın "İnsan bir erkeğin gücünü istiyor" sözleri sosyal medyada tepkiyle karşılandı Son Dakika: Türkiye'de 22 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 71 can kaybı, 2102 yeni hasta tespit edildi Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı 5 yaşındaki çocuğun boğazından canlı solucan çıkarıldı! Bir yıldır midesinde yaşıyormuş Ermenistan Savunma Bakanlığı yetkilisi: Azerbaycan ordusu bizden çok üstün, savaş tarihinde böyle bir durum yok