Son Dakika Haberleri: Volkswagen, 4,8 Milyon Aracını Geri Çağırdı

Volkswagen, 4,8 Milyon Aracını Geri Çağırdı

3 ay önce

Volkswagen, hava yastığı sorunu nedeniyle Çin'de bulunan 4,8 milyon aracı geri çağırdı.

Volkswagen AG ve  Çin ortak girişimler FAW-Volkswagen ve SAIC  Volkswagen ülkedeki 4.8 milyon aracı, Takata marka hava yastıklarındaki olası sıkıntı nedeniyle geri çağıracak. Hava yastıklarının aşırı güç nedeniyle patladığı ve şarapnel parçaları yayma riski olduğu söyleniyor.

GM VE MERCEDES'TEN DE ARAÇLARINI GERİ ÇAĞIRMASI İSTENDİ

Sorunun nadir vakalarda gerçekleşebilme ihtimali bulunduğu ancak Çinli yetkililerin uyarıları sonucunda, potansiyel güvenli riski yaratmasının önüne geçmek amacıyla  Volkswagen'in geri çağırma kararı aldığı belirtiliyor.

AQSIQ olarak bilinen  Çin Kalite Denetim ve Gözetim Genel Müdürlüğü verilerine göre VW  Çin 103,573 araç, FAW-Volkswagen 2.35 milyon araç ve SAIC  Volkswagen de 2.4 milyon aracını geri çağırdı.

Çin'in sektör düzenleyici kurumu Alman üreticinin yanı sıra  General Motors, Daimler ve  Mercedes'ten de bu yıl başlarında aynı nedenle araçlarını geri çağırmasını istemişti.

JAPON DEVİ İFLAS ETMİŞTİ

Çinli yetkililer, çeşitli markalara ait 20 milyon araçta Takata hava yastıkları kullanıldığını tahmin ediyor. Hava yastıklarındaki sorun nedeniyle dünya genelind 16 ölüm ve yaklaşık 180 yaralanma vakasının gerçekleştiği de belirtiliyor. Geir çağırmaların 2019 mart ayına dek sürebileceği açıklandı.

Takata, ürünlerindeki sorun nedeniyle geçirdiği soruşturmalar ve açılan davalar nedeniyle iflas ilan etmek zorunda kalmıştı.

2017 haziran ayı itibarıyla etkilenen 37 üretici firmadan 24'ü 10.59 milyon aracını geri çağırmış, 5 firma da 1.26 milyon aracı geri çağırmayı planlamaktaydı.

Volkswagen, geçen yıl  Çin piyasasına 2015 yılına göre yüzde 12.2 artışla 3.98 milyon otomobil sürmüş ve ülkenin en büyük yabancı tedarikçisi olmuştu.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


50 Yıl Boyunca Fıstık ve Badem Ekecek Çiftçiye Bedava Tarla Verilecek "Benim de Çocuğum Var" Diyerek Kandırdı, 21 Gün Tecavüz Etti
Rasim Ozan Kütahyalı: Yaptığım Zevzeklikti, En Çok Boşnak Yemeklerini Severim