WB/Reinhart: Küresel ekonomik toparlanma beş yıl sürebilir - Son Dakika

WB/Reinhart: Küresel ekonomik toparlanma beş yıl sürebilir

Dünya Bankası'nın (WB) Baş Ekonomisti Carmen Reinhart, küresel ekonominin Covid-19 pandemisi etkilerinden toparlanmasının beş yıl kadar sürebileceği uyarısı yaptı.

WB/Reinhart: Küresel ekonomik toparlanma beş yıl sürebilir, System.String[]

Dünya Bankası'nın (WB) Baş Ekonomisti Carmen Reinhart, küresel ekonominin Covid-19 pandemisi etkilerinden toparlanmasının beş yıl kadar sürebileceği uyarısı yaptı.

Madrid'de düzenlenen bir konferansa uzaktan katılan Reinhart, "Sınırlamalar kalkınca hızlı bir toparlanma olacaktır; ancak, ekonominin tamamen toparlanması beş yıl kadar sürebilir" dedi.

Reinhart salgının neden olduğu resesyonun bazı ülkelerde diğerlerinden daha uzun süreceğini ve yoksul ülkelerin varlıklı ülkelere kıyasla daha çok etkileneceğine dikkat çekti.

Reinhart küresel yoksulluk oranının yaşanan kriz nedeniyle son 20 yılda ilk kez artacağını da ekledi.


Haber Yayın Tarihi: 17.09.2020 14:29 - Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi WB/Reinhart: Küresel ekonomik toparlanma beş yıl sürebilir - Son Dakika Ekonomi

YORUMLAR

Son Dakika

Kur'an kursunda çocuğa şiddet görüntüleriyle ilgili soruşturma başlatıldı Lüks otellerin adını kullanarak açtıkları kopya internet siteleriyle 22 milyon liralık vurgun yaptılar Akıllara durgunluk veren olay! Borcuna karşılık eşini teminat olarak verdi, borcunu ödedi eşi geri gelmedi "Selefi dernekler silahlanıyor" soruşturmasında ifade veren Cübbeli Ahmet, Emniyet'te isim vermedi Başarılı bir aşının yaygın kullanımına kadar koronavirüse bağlı ölümler 2 milyona ulaşabilir Çapa Tıp Fakültesi'nde maske uyarısı nedeniyle darbedilen hastane personeli görme yetisini kaybedebilir Kapısına çöp bırakanları caydırmak için duvarına "Beddua ederim, koronavirüs olursun" yazdı, bir daha kimse çöp atmadı MasterChef yarışmacısı Walison Fonseca'nın eşi Melisa Pınar, pozlarıyla gündem oldu