Son Dakika Haberleri: Whatsapp'ın Kurucu Ortağı Brian Acton, Öğrencilerin Facebook'u Silmesi Gerektiğini Düşünüyor

Whatsapp'ın Kurucu Ortağı Brian Acton, Öğrencilerin Facebook'u Silmesi Gerektiğini Düşünüyor

6 gün önce

WhatsApp'ın kurucu ortağı Brian Acton, Stanford Üniversitesi'nde yaptığı konuşmayla Facebook'u tekrar hedef aldı.

Whatsapp'ın Kurucu Ortağı Brian Acton, Öğrencilerin Facebook'u Silmesi Gerektiğini Düşünüyor, System.String[]
WhatsApp'ın kurucu ortağı olan ve aynı zamanda bir dönem Facebook'ta görev alan Brian Acton, Stanford Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada söyledikleriyle gündeme oturdu.
Stanford Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada Facebook'un gizlilik ihlalinden söz eden Acton, öğrencilerin hayatlarından Facebook'un silinmesi gerektiğini söyledi. Acton, 2014 yılında WhatsApp'ı 19 milyar dolar karşılığında Facebook'a satmıştı. Konuşmasında satış olayına da değinen Acton, çalışanlarının ve hissedarların menfaatlerini düşünmek zorunda olduğunu açıkladı.


Konuşmasında Facebook'a geniş bir yer ayıran kurucu ortak, Cambridge Analytica ve Facebook olayının ardından Twitter hesabından bir gönderi paylaşmıştı. Paylaştığı gönderide bugünkü fikrine paralel olarak Facebook'u silme zamanının geldiğinden söz eden Acton'un paylaşımına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

"Zamanı geldi. #deletefacebook"
Kaynak: WebTekno
Plastik Poşet Beyanname Sürelerinde Düzenleme Komşuları Tarafından Şikayet Edilen Zanlı, Evine Gelen Polis Memurunu Bıçakladı Oyuncu Melisa Aslı Pamuk'un Adnan Oktar'ın Programına Konuk Olduğu Video Sosyal Medyayı Salladı