WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor - Son Dakika

WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor

27.01.2021 19:29

Kişisel verilerin paylaşılmasına yönelik zorunlu güncelleme krizinin ardından Whatsapp kullanıcıları yeni bir tehditle karşı karşıya. Yeni fark edilen bir kötü amaçlı yazılımın, Whatsapp'ta bir reklam gibi görünerek yayıldığı ve Whatsapp'ta kontrolünü ele geçirdiği öğrenildi.

Kullanıcıların kontrolü dışında rehberindeki kişilere mesaj atmaya sebep olan kötü amaçlı bir yazılım WhatsApp üzerinden yayılıyor. Virüs programı araştırmacısı Lukas Stefanko, fark ettiği bu virüsü Twitter üzerinden paylaşarak uyarıda bulundu. Bu tür mesajlar alan kullanıcıların bağlantıya tıklamaması ve oradaki herhangi bir dosyayı telefonlarına indirmemesi gerekiyor.

BİLDİRİMLER ÜZERİNDEN KONTROLÜ ELE GEÇİRİYOR

Virüs programı araştırmacısı Lukas Stefanko Twitter üzerinden paylaştığı videoda "WhatsApp mesaj bildirimini kontrol ediyor ve kurbanın telefonundan diğer kullanıcılara yayılıyor" açıklamasında bulundu.

İndirme bildirimi atan bu virüs yazılımı kullanıcı onayladıktan sonra telefonunu ele geçiriyor. Kullanıcıların WhatsApp'dan gelen linklere karşı dikkatli olması gerekiyor.

WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor
WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor

Son Dakika Teknoloji WhatsApp'ta virüs alarmı! Tüm kontrolü ele geçiriyor - Son Dakika


YORUMLAR (6)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Rizesporlu Mykola Moroziuk'un eşi Irina Moroziuk, 3 yıllık hapis cezası alabilir Altının kilogramı 409 bin 100 liraya yükseldi Kamu bankaları, normal mesai saatlerine geri döndü Sakarya'da yaklaşık 320 kişi CHP'den istifa etti Kimya sektörü şubatta1,68 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi Beşiktaş maçında Ertaç Özbir'in hücuma çıkması İspanya basınında gündem oldu Babasının "Rabbime kurban ettim" diyerek boğazını kestiği çocuğun sağlığı iyiye gidiyor Müdürünün tacizine uğrayan genç kadın soluğu savcılıkta aldı: Sık sık arıyor, "İki tane karım var zevk alamıyorum" diyor