Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı! - Son Dakika

Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı!

19.01.2012 14:00
Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı!, System.String[]

Windows 8'de yer alacak "ReFS" dosya sisteminin ayrıntıları ortaya çıktı... Hepsi haberimizde...

Şubat ayında beta sürümü yayınlanacak olan Windows 8, ReFS adı verilen yeni bir dosya sistemiyle gelecek. Ne işe yaradığı merak edilen dosya sisteminin ayrıntıları, Microsoft tarafından resmi Windows 8 developer blog sitesinde yayınlandı.

Resilient File System'in (dirençli dosya sistemi) kısaltılmış hali olan ReFS, blog'da anlatılanlara göre NTFS'nin "doğru kısımlarını" alıyor ve bunun üzerine "bellek içi dosya", "birim durumu", güvenlik, bellek önbellekleme, dosya verileri için eşitleme gibi özellikler ekliyor. Bu sayede NTFS ile yüksek derecede uyumluluk sağlanıyor.

Blog'da ReFS dosya sisteminin Windows 8 kullanıcılarına farklı aşamalarda sunulacağı bilgisi veriliyor. Buna göre ReFS ilk olarak Windows Server'da depolama sistemi olarak, ardından istemcilerde depolama sistemi olarak ve ardından önyükleme birimi olarak sunulacak.

Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı!
Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows 8'deki Refs'nin Detayları Anlatıldı! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehir'in Devler Ligi'ndeki kritik maçı başladı! Canlı anlatım Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı hedef alan skandal karikatürle ilgili Türkiye'den Fransa'ya nota Son Dakika: İstanbul'daki koronavirüs vakalarının artışı haritaya yansıdı! Kırmızılık herkesi korkuttu Karabağ'da ateşkesi bozan Ermenistan'dan intikam alındı! Azerbaycan, hedeflerini SİHA'larla böyle vurdu Ali Koç'tan dikkat çeken Gökhan Gönül sözleri: Para için gitti algısı içimi çok acıtmıştı Anketlere göre, seçime 6 gün kala Biden önde, Trump arayı kapatıyor CHP İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu, Cumhuriyet Bayramı törenini terk etti Malatya Büyükşehir Belediyesi'nin marketlerinde Fransız ürünleri raflardan kaldırıldı