Windows 8'i Bekleyen Tehlike! - Son Dakika

Windows 8'i Bekleyen Tehlike!

02.01.2012 18:00
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!

2012 Windows 8'in yılı olabilir! Hem iyi, hem de oldukça kötü bir açıdan...

Güvenlik şirketi McAfee, bilgisayarlara ve taşınabilir cihazlara karşı gelişen tehditlerin sayıca arttığını duyurdu. McAfree, raporunda (PDF) mobil cihazlara olan saldırıların ve PC'lere yönelik rootkit'lerin artacağını tahmin etti.

McAfee'nin tahminine göre zararlı geliştiricileri, Windows 8'e geleneksel yollarla saldırmak yerine bootkit ve rootkit'ler geliştirecekler. 2012'nin hedef işletim sistemlerinin biri de Windows 8 olacak. Rootkit'ler işletim sistemini ve güvenlik yazılımını devre dışı bırakmak üzere kullanılırken, bootkit'ler boot yükleyicilerin yerine geçebiliyor ve şifrelere saldırabiliyor. McAffe, donanıma ve firmware'e saldırmanın kolay olmadığını, ancak başarılı olunduğu takdirde ağ kartlarında, sabit disklerde ve hatta BIOS'da kalıcı zararlı "imajları" oluşturulabileceğini vurguluyor.

Şirket, PC tabanlı zararlıların işletim sisteminde giderek "aşağıya" ineceğini ve donanımdan faydalanacağını; mobil cihazlarda da aynı durumun meydana geleceğini öngörüyor.

Windows 8'i Bekleyen Tehlike!
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!

Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows 8'i Bekleyen Tehlike! - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı 18:01 Plajda cinsel ilişkiye giren çift gözaltına alındı
15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı 16:44 15 balta darbesiyle eşini öldüren kadın,mahkemede polisleri suçladı Başkan Maçoğlu, Tunceli'ye gelen avcı grubuna tepki gösterdi: Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik 16:35 Başkan Maçoğlu, Tunceli'ye gelen avcı grubuna tepki gösterdi: Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik Başkan trafik kazasında ölünce, belediye AK Parti'ye geçti 16:27 Başkan trafik kazasında ölünce, belediye AK Parti'ye geçti Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler 16:13 Ibrahimovic, Türk hayranlarından da tepki toplayacak! Milli oyuncumuz Hakan hakkında sert sözler İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! 16:08 İçine giren 30 saniyede ne olduğunu anlamadan ölüyor! Süper Lig'de şampiyonluk oranları değişti! İşte yeni oranlar! 15:35 Süper Lig'de şampiyonluk oranları değişti! İşte yeni oranlar! Antalya'yı fırtına vurdu: Dalga boyu 3 metreyi aştı, köprü çöktü 14:34 Antalya'yı fırtına vurdu: Dalga boyu 3 metreyi aştı, köprü çöktü
Advertisement