Windows 8'i Bekleyen Tehlike! - Son Dakika

Windows 8'i Bekleyen Tehlike!

02.01.2012 18:00
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!, System.String[]

2012 Windows 8'in yılı olabilir! Hem iyi, hem de oldukça kötü bir açıdan...

Güvenlik şirketi McAfee, bilgisayarlara ve taşınabilir cihazlara karşı gelişen tehditlerin sayıca arttığını duyurdu. McAfree, raporunda (PDF) mobil cihazlara olan saldırıların ve PC'lere yönelik rootkit'lerin artacağını tahmin etti.

McAfee'nin tahminine göre zararlı geliştiricileri, Windows 8'e geleneksel yollarla saldırmak yerine bootkit ve rootkit'ler geliştirecekler. 2012'nin hedef işletim sistemlerinin biri de Windows 8 olacak. Rootkit'ler işletim sistemini ve güvenlik yazılımını devre dışı bırakmak üzere kullanılırken, bootkit'ler boot yükleyicilerin yerine geçebiliyor ve şifrelere saldırabiliyor. McAffe, donanıma ve firmware'e saldırmanın kolay olmadığını, ancak başarılı olunduğu takdirde ağ kartlarında, sabit disklerde ve hatta BIOS'da kalıcı zararlı "imajları" oluşturulabileceğini vurguluyor.

Şirket, PC tabanlı zararlıların işletim sisteminde giderek "aşağıya" ineceğini ve donanımdan faydalanacağını; mobil cihazlarda da aynı durumun meydana geleceğini öngörüyor.

Windows 8'i Bekleyen Tehlike!
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!
Windows 8'i Bekleyen Tehlike!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows 8'i Bekleyen Tehlike! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a alçak saldırı! Ahlaksız karikatüre Türkiye'den tepki yağıyor Meteoroloji'den 13 il için için sağanak ve gök gürültülü sağanak uyarısı İnşaatta elleri ve ayakları bağlı kız çocuğu bulundu MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Azerbaycan'dan darbe yiyen Paşinyan, halkını tehdit etti: Geri duranları, kaçanları ağır cezalandıracağız Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, sağlık çalışanlarına istifa, emeklilik ve izin yasağı getirdi Öldürdüğü hamile kız arkadaşının cansız bedenini yol kenarına atarken görüntülendi Bornozla yatağa atlayan Nusret Gökçe'nin cinsel organı göründü