Windows XP için yolun sonu! - Son Dakika

Windows XP için yolun sonu!

26.11.2012 14:00
Windows XP için yolun sonu!, System.String[]

Windows XP hala ölüme direniyor ama 500 gün sonra yaşanacaklar, onun sonunu getirebilir!

Microsoft'un uzun ömürlü Windows XP işletim sistemi için verilen resmi destek, yaklaşık 500 gün sonra bitecek. Windows XP'nin kurumsal alanda bugün oldukça yüksek bir oranda kullanıldığı düşünülüyor. Microsoft, 2001'de çıkan işletim sisteminden hala geçiş yapmayan şirketleri ikna etmek için çeşitli kampanyalar düzenliyor ve zaman zaman onları uyarıyor. Ancak bu kez üçüncü parti bir şirket olan Camwood, Windows XP'nin 8 Nisan 2014'deki resmi desteğinin bitiş tarihine sadece 500 gün kaldığını söyledi.

Bir geri sayım kampanyası başlatan Camwood, Microsoft'a göre kurumların yüzde 50'sinin Windows 7 kullandığını, ancak diğer değerlendirmelere göre bunun çok daha düşük olabileceğini söylüyor. Şirketin yayınladığı basın bildirisinde şu sözler de yer aldı:

"Doğru rakam hangisi olursa olsun, geçiş yapması gereken dev sayıda şirket var. XP desteğinin sonu, potansiyel bir zaman bombası ve saat işliyor. Eski sistemlerin uyumsuzluk ve güvenlik sorunlarının giderek arttığı şu günlerde, şirketlerin verilerini koruyabilmek için geçiş yapmaları gerektiğini anlaması gerekiyor."

Nisan 2014'e geldiğimizde, Windows XP'nin kullanım oranının ne kadar gerilemiş olacağını bizler de merak ediyoruz.

Windows XP için yolun sonu!
Windows XP için yolun sonu!

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Windows XP için yolun sonu! - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

SİHA korkusu bunu da yaptırdı! Sözde Karabağ lideri Harutyunyan taktik toplantısını anaokulunda gerçekleştirdi 'Trabzon' paylaşımıyla büyük tepki çeken CHP'li Kılınç ifade verdi, adliye önünden fotoğraf paylaştı Parti grubunda Bahçeli'nin zor anları! "Ekmek yoksa pasta yiyin" sözünü hatırlayamayınca kürsüde kalakaldı Karadeniz hamsisi tezgahlara inince fiyat 40 TL'den 15 TL'ye düştü Milyonları ilgilendiren borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Aralık Merkez Bankası'nın resmi rezervleri yüzde 4,9 azaldı Hatay saldırısını düzenleyen teröristlerin Amanoslar'a geldikleri paramotorlar ele geçirildi Paşinyan'ın hezimet sarhoşluğu! PKK yandaşları ile "sözde zafer" kutlamasında halay çekti