Son Dakika Haberleri: Wushu Kung Fu Festivali Galası" Yapıldı

Wushu Kung Fu Festivali Galası" Yapıldı

3 ay önce

Sakarya'da, İpek yolu Kültür Etkinlikleri kapsamında spor gösterileri ve kültürel etkinlerin yapıldığı "Wushu Kung Fu Festivali Galası" düzenlendi.

Sakarya'da, İpek yolu Kültür Etkinlikleri kapsamında spor gösterileri ve kültürel etkinlerin yapıldığı "Wushu Kung Fu Festivali Galası" düzenlendi.

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Spor Bilimleri Fakültesi Spor Salonunda düzenlenen festivalde Wushu Kung Fu gösterileri yapıldı.

Etkinlikte, Türkiye ve Çin Wushu Taolu milli takım sporcuları hünerlerini sergiledi.

Festival Galası hakkında AA muhabirine bilgi veren Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Akyüz, İpek Yolu Kültür Etkinlikleri kapsamında Wushu Kung Fu Galası'nı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Akyüz, İpek Yolu'nun Türkiye ve Çin arasında ticaret, kültür işbirliği yapıldığı için özel anlam taşıdığını aktardı.

Bunun gelişmesi için Türkiye ve Çin arasında önemli faaliyetlerin yapıldığını ve Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonunun da bunun bir ayağını teşkil ettiklerini belirten Akyüz, "Kültürel ve sportif alanda bunu gerçekleştiriyoruz. Bu çünkü bir Çin kültürüdür. Bu iki ülke arasında köprü vazifesi görüyor. Wushu Kung Fu bir savunma ve savaş sanatıdır." diye konuştu.

Wushu Kung Fu'nun insanın sağlığı, bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimi açısından önem arz ettiğinin dile getiren Akyüz, şöyle konuştu:

"Bu önemden dolayı biz de Türkiye olarak Wushu Kung Fu'yu insanlığın ortak bir değeri olarak görüyoruz. Çin'de 200 milyon Müslüman yaşıyor ve Wushu Kung Fu'nun birçok dalını onlar keşfetti ve geliştiriyorlar. Bundan dolayı Wushu Kung Fu'yu kendi kültürümüz olarak görüyor ve sahip çıkıyoruz. Bu etkinlikte bu açıdan önemli. Bu konuda bize destek olan Sakarya Üniversitesi'ne, Çin Pekin Başkent Spor Üniversitesi'ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Sporcularımız burada hünerlerini tekniklerini sergiliyorlar."İstanbullu Gelin'de Arabadaki Cinsel İlişki Sahnesi Sosyal Medyada Tepki Topladı Türk Balının En Büyük Müdavimi Arap Emirleri

Türkiye'nin Operasyonları Sonrası Köşeye Sıkışan YPG, Esad'dan Yardım İstedi