Son Dakika Haberleri: WWF-Türkiye 40. Yıl Kutlamasında "Kenan Doğulu" Sahne Aldı

WWF-Türkiye 40. Yıl Kutlamasında "Kenan Doğulu" Sahne Aldı

3 yıl önce

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), Türkiye'deki 40. yılını özel bir gece ile kutladı.

WWF-Türkiye 40. Yıl Kutlamasında


40 yıldır birbirinden değerli çevre projeleriyle doğanın korunmasını sağlayan WWF- Türkiye, iş ve cemiyet hayatından çok sayıda ismin katıldığı gala gecesi ile Türkiye'deki 40. yıl etkinliklerine başladı. Kenan Doğulu'nun mükemmel konseriyle davetliler coşku dolu bir akşam yaşadı.

26 Ekim akşamı Four Seasons Bosphorus'ta gerçekleştirilen gala gecesine iş ve cemiyet dünyasının ünlü isimlerinin yanı sıra çevre ve doğa koruma destekçileri de katıldı. Gecede vakfın çalışmaları "40 Yılda 40 Başarı Sergisi" ile paylaşılırken, gelecekte hayata geçirilmesi planlanan projeler duyuruldu ve kaynak oluşturulması için çalışıldı. Geceye ABD Eski Başkan Yardımcısı Al Gore da dünya için çevrenin önemine dikkat çeken bir video mesaj göndererek destek oldu. WWF-Türkiye'nin 40. yıl çalışmaları kapsamında ARTFACTORY tarafından geliştirilen "Post-Ekoloji Akışı" sergisi, davetlilere doğa ve sanat kavramlarını yeniden düşünme imkanı sunarken, sergi mesajlarını güçlendirmek üzere doğanın müzikalitesinden ilham alan bir performans vokal koro Chromas tarafından sunuldu.

KENAN DOĞULU'DAN ÇEVRE KORUMA MESAJI

Türkiye'de doğa koruma çalışmalarına öncülük eden WWF-Türkiye'nin özel gecesinde sunuculuğu İbrahim Selim üstlenirken, cemiyet ve iş dünyasından çok sayıda ünlü isim salonda yer aldı.Yıllardır destek verdiği çeşitli sosyal sorumluluk projeleriyle adından söz ettiren Kenan Doğulu, bu kez desteğini WWF-Türkiye'ye vererek kurumun 40. yıl kutlamalarında sahne aldı.Kenan Doğulu sahnede "Bizleri var eden dünyamıza can verme sırası şimdi bizde, hep birlikte el ele vererek doğayı korumak mümkün" mesajını verdi.

WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, Genel Müdürü Aslı Pasinli ve Yönetim Kurulu üyeleri Atilla Köksal, Nafiz Karadere, Ayşegül Yürekli Şengör, Nergis Yazgan, Nişvan Kabakçı, Nilüfer Oral'ın evsahipliğindeki geceye, aralarında Alara Malaz, Aslı- Metin Şen, Asuman- Hüsnü Güreli, Ayşe San, Erkut Soyak, Ayşe- Ece Ege, Balçiçek İlter, Erkan Canmutlu, Banu Birkan, Cem-Derin Aydın, Zuhal-Ceylan Pirinçcioğlu, Dilek-Faruk Bil, Eda- Selim Kosif, Elif-Okan Tapan, Eran-Elçin Tapan, Esen-Alper Ziyal, Gülay Kamaz, Gülin-Akın Öngör, Güneş-RızaBüyükuğur, İdil Lüleci, İzzet-RoksiGarih, Lüset Taviloğlu, Murat-Gül Saygı, Nazlı- Hayri İnönü, Nilgün Çarmıklı, Nuri- Dicle Öztaşkın, Oğuz Satıcı, Okan-Selin Özkaynak, Ömür Gedik, Özdem Gürsel, Sedef-Mehmet Ali Karamehmet, Sevda-Can Elgiz, Sibel Kutman, Sinan Uzan-LouisaRobertson, Siren Ertan, Yasemin- İzzet Özilhan, Zeynep Mutlu, Ziya-Türkan Tacir'in de olduğu cemiyet hayatından çok sayıda isim katıldı.
Gecede, WWF-Türkiye'nin 40 yılındaki başarılı projelerini özetleyen albüm niteliğindeki özel kitap da davetlilerle paylaşıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar, WWF-Türkiye'nin 40. yılını kutlamaktan gurur ve mutluluk duyduğunu aktardı. Doğanın dünyada da Türkiye'de de artan bir hızla her gün daha fazla hor kullanıldığına dikkat çeken Bayar "40 yılı aşkın bir süredir insanın doğal kaynaklara yönelik talebi, dünyanın yerine koyabileceği miktarın üzerinde. Artık ormanların yetiştirebildiğinden daha fazla ağaç keserek, denizlerin üretebildiğinden fazla balık tüketerek ve atmosfere, ekosistemlerin tutabileceğinden daha fazla karbon salarak varlığımızı sürdürmemiz mümkün değil. Doğanın sunduklarından bugünkü düzeyde yararlanabilmemiz için, dünyadaki kaynakların kendini yenileme kapasitesinin 1,5 katına ihtiyaç var. Türkiye için bu rakam daha da yüksek, iki kat. Bu sene doğanın 2017 için bize sunduğu kaynakları 2 Ağustos itibarıyla tükettik. 2050 yılında dünya denizlerindeki plastik atıkların ağırlığı, balıkların toplam ağırlığını geçecek. Hepimizin, iş yapış ve yaşayış şekillerini sorgulama zamanı" dedi.

"FİNANSMAN MODELİ OLAN ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ"

WWF-Türkiye Genel Müdürü Aslı Pasinli de gecede yaptığı konuşmada WWF-Türkiye'nin finansman modeli olan çözümler ürettiğini ifade etti. WWF-Türkiye'nin yalnızca farkındalık yaratan kampanyalarla sınırlı kalmadığının altını çizen Pasinli şöyle devam etti:

"Biz dikkat çekmek ile kalmıyoruz, kampanyalar bir müddet zaten bu konuya ilgisi olan kişiler arasında farkındalık yaratıyor. Sonra eski tas eski hamam. Finansman modeli olan çözümler üretiyoruz. Örnek olarak, acaba perakende noktalarına insanlar boş şişelerini, gazetelerini getirseler, İstanbul kartlarına veya perakende kartlarına puan yüklense diyoruz. Plastik poşetler ücretlendirilecek zaten, buradan gelen gelir çöpünü dönüştürene iade edilse diyoruz. Bunu fizibilite seviyesinde çalışıyoruz."

40 YILDA 40 BAŞARI

Ülkemizde Doğal Hayatı Koruma Derneği olarak 1975 yılında çalışmalarına başlayan kuruluşun 40 yıldır sürdürdüğü çalışmalar, toplum tarafından ilgi ve sempatiyle karşılandı, belleğinde izler bıraktı. Deniz kaplumbağalarından, sulak alan çalışmalarına, kelaynakların korunmasından, doğal zenginliğe sahip ormanlara statü kazandırılmasına kadar geniş bir yelpazede imza attığı projelerle adından söz ettiren WWF-Türkiye; güncel ve kapsayıcı kampanyalarıyla çevrenin korunmasına katkıda bulundu.

Haber Yayın Tarihi: 28.10.2017 12:01 Kaynak: BültenlerSon Dakika

Şeyma Subaşı'dan "Namazı bıraktın mı?" sorusuna cevap: Hayat şartlarından dolayı kılamıyor oldum
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "İdolünüz kim?" diye sordular, verdiği yanıt salonda büyük alkış aldı Türkiye'nin önde gelen otobüs üreticisi Temsa, üretimi durdurdu