Ya Başaracağız ya da Batacağız" - Son Dakika

Ya Başaracağız ya da Batacağız"

01.01.2012 09:09
Ya Başaracağız ya da Batacağız

Ekonomik darboğazda bulunan Yunanistan'da, 2012 yılı buruk karşılandı.

Ekonomik darboğazda bulunan Yunanistan'da, 2012 yılı buruk karşılandı.

Önceki yıllarda yapılan görkemli kutlamaların aksine bu yıl daha sade organizasyonlar tercih edilirken, başkent Atina'da yeni yıl kutlamalarının merkezi sayılan Sintagma Meydanı'nda bu sene ilk kez yeni yılı karşılama etkinliği düzenlenmedi.

Daha önceki kutlamalarda ünlü Yunanlı ve yabancı sanatçıların gece boyunca konserler verdiği Sintagma'da, bu yıl saatler 00: 00'ı gösterdiğinde çalan belediye bandosu meydanda bulunan az sayıdaki kalabalığa yeni yıla girildiğini hatırlattı. Atina Belediyesinin bu yıl Kocias Meydanı'nda düzenlediği mütevazi yeni yılı karşılama etkinliğine ise, Yunanlılardan çok göçmenlerin katıldığı gözlendi.

Atina'da, bu sene yeni yılı evlerinde karşılamayı tercih eden Yunanlıların büyük bölümü erken saatlerde alışverişlerini tamamlayıp evlerine kapandı. Boşalan çarşıda mağazaların da erkenden kapanması nedeniyle kent merkezi çoğu göçmen seyyar satıcılara kaldı.

-Papulyas: "Ya başaracağız, ya da tamamen batacağız"

Bu arada, Yunanistan Cumhurbaşkanı Karolos Papulyas yayımladığı yeni yıl mesajında, 2012'nin Yunanistan'ın geleceği açısından belirleyici bir yıl olacağını belirterek, "Ya başaracağız, ya da tamamen batacağız" dedi.

Mesajında, "Yunanistan'ın avrodan çıkmasının, daha çok toplumun zayıf kesimlerini etkileyecek ulusal bir felaket olacağını" ifade eden Papulyas, vatandaşlara, bu olasılığa karşı mücadelede birlik olma çağrısında bulundu.

Başbakan Lukas Papadimos da mesajında, Yunanistan'ın ulusça ortak bir sınavdan geçtiğini ve Yunan halkının geleceğinin hiç bir zaman bu denli belirsiz olmadığını belirterek, ekonomik krizin kontrol dışı bir iflas felaketine dönüşmemesi için çabaların sürdürülmesi gerektiğini kaydetti. - ATİNA

Ya Başaracağız ya da Batacağız

- Kaynak: AA

Son Dakika Dünya Ya Başaracağız ya da Batacağız' - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Kick boksun Türkiye'deki öncülerinden Tarık Solak vefat etti Kaya Çilingiroğlu, maske işini bu defa abarttı! Taktığı kaskla yine gündem oldu Eski kocasını öldürüp tandırda yakan kadın tutuklandı, ifadesinde cinayeti detaylarıyla anlattı Aliyev silah aldıkları ülkeleri tek tek saydı! Türkiye ilk sırada değil Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Ermenistan Dışişleri Bakanı'na ünlü CNN muhabirinden soğuk duş! Paşinyan'ın sözleri soruldu, ne diyeceğini bilemedi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı