Ya Savaş Çıkarsa? - Son Dakika

Ya Savaş Çıkarsa?

10.09.2012 13:59
Ya Savaş Çıkarsa?, System.String[]

Türkiye-Suriye savaşını kurgulayan Karakozak Operasyonu isimli roman büyük ilgi görüyor!

Suriye'de Esad rejimi ve muhalifler arasında yaşanan çatışmaların hergün daha da sertleştiği ve Suriye- Türkiye arasındaki gerilimin her gün daha da arttığı bugünlerde, Türk halkı gibi tüm dünyanın da aklında artık şu soru var: "Türkiye ve Suriye savaşa girerse ne olur?"

Karakozak Operasyonu, bu sorunun cevabını kurgulayan bir roman. NATO'nun Suriye'ye müdahale kararı almasının ardından, Türk komandolarının Suriye içine indirilmesi ile başlayan süreci anlatan roman, ilk cümlesinden başlayarak son cümlesine kadar çok hızlı bir aksiyon içeriyor.

Türk komandolarının Suriye içindeki tehlikeli görevleri sırasında, Suriye ordusu ile yaşadıkları durmak bilmez kovalamacayı okurken subayların ve askerlerin diyaloglarında Arap Baharı isyanları ve Suriye'nin bugünkü durumuna gelen süreçte yaşanan olayları, orada savaşan tarafların bakış açısından görmek de mümkün oluyor. Gerçekçi bir savaş romanı olan Karakozak Operasyonu'nun sayfaları arasında savaşın acımasız yüzü de yine çatışmanın içindeki askerlerin gözünden aktarılıyor.

Suriye aynı zamanda Rusya'nın gelişmiş silah sistemlerine sahip bir ülke ve bugün Suriye'de yaşanan çatışmalar batının askeri teknolojilerinin, Rus, Çin ve İran askeri teknolojilerine karşı test edilmesi anlamını da taşıyor. Karakozak Operasyonu, cephedeki bu son teknoloji askeri ekipmanı ve taktikleri de okuru teknik detaylarla yormadan ancak gerçekçi bir biçimde aktarıyor.

Karakozak Operasyonu

Sayfa Sayısı: 252

Yayınevi: Artemis Yayınları

Yazar: Cem Şancı

Fiyat: 15 TL

Ya Savaş Çıkarsa?
Ya Savaş Çıkarsa?

- Kaynak: Chip.com.tr

Son Dakika Teknoloji Ya Savaş Çıkarsa? - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Biden bir ilke imza atacak! Hazine Bakanlığı'na Janet Yellen'ı önerdi Bilim insanları, korona salgınını önlemenin yolunu açıkladı: Maske takma oranının yüzde 70'e çıkması gerekiyor İlk kez babası olmadan Boca maçı izleyen Maradona'nın kızı, gözyaşlarına hakim olamadı METİ ve PMKİ timleri, Azerbaycan ordusuna destek sağlamaya başladı ABD tarihinde bir ilk! Joe Biden'ın kabinesindeki isim Silivrili çıktı 24 yaşındaki genç kız, kaldığı rezidansta kendini asarak hayatına son verdi Kan donduran vahşet! Ünlü dizilerde çalışan set asistanını bıçakla öldürdüler, ormanda yakarak yok etmek istediler MAK Danışmanlık son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı yalnızca 3 parti geçebiliyor