Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı

14.01.2019 19:06
Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı, System.String[]

Muş'ta kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Muş'ta kış şartları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanları için doğaya yem bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşullarının etkili olduğu merkeze 8 kilometre uzaklıktaki Yıldız Alparslan Tarım İşletmesindeki alanlarda yaşayan yaban hayvanları için yemleme yapıldığı bildirildi.

Ekiplerin, yağışın yoğun olduğu bölgelerde yem bulmakta zorlanan kanatlı yaban hayvanları için doğal yaşam alanlarının bulunduğu bölgelere buğday bıraktığı kaydedilen açıklamada, şöyle denildi:

"Yaban hayatının devamlılığının sağlanması ve ekolojik dengenin tesisine yardımcı olunması maksadıyla Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Kurma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğümüz ülke genelinde çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında yaban hayvanlarının tabii yaşam ortamlarında kış şartlarının ağır geçmesi nedeniyle beslenmelerini ve korunmalarını kolaylaştırarak ihtiyaçlarının sağlanmasına yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda her yıl olduğu gibi bu kış da Doğ koruma ve Milli Parklar Müdürlüğünce yemleme çalışması yapılmaktadır. 2019 yılı kış döneminde kar yağışının ve hayvan popülasyonun yoğun olduğu alanlara 5 ton 600 kilogram yem doğaya bırakılacaktır."

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yaban Hayvanları İçin Doğaya Yem Bırakıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

FETÖ iddiası sonrası İYİ Partili Ümit Özdağ'ın ihracı için ilk adım atıldı Galatasaray, evinde ilk kez Alanyaspor'a yenildi Sağlık Bakanlığı, çelişki sonrası koronavirüs tablosunu değiştirdi! Yeni hasta sayısı 2 bini aştı Meteoroloji, 57 ile sağanak yağış uyarısında bulundu "Türk burgeri değil Yunan burgeri satacağız" diyen Suudi şirket, Türkiye'de sektör lideri çıktı SİHA'lara direnemeyen Ermenistan'dan PKK taktiği! Hedef şaşırtmak için mevzilere cansız manken yerleştirdiler İmamoğlu'nun 2020 diye paylaştığı fotoğraf 2014 yılına ait çıktı Koronavirüs sonrası nüfusu iki kat artan Muğla'da arazi fiyatları dörde katlandı