-
Yabancı Öğrenciler Arasında Hadis Ezberleme Yarışması - Son Dakika

Yabancı Öğrenciler Arasında Hadis Ezberleme Yarışması

05.06.2014 11:10
Yabancı Öğrenciler Arasında Hadis Ezberleme Yarışması

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği kentte eğitim gören yabancı öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada en fazla hadis ezberleyenlere ödül verildi.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneği (KUDER) kentte eğitim gören yabancı öğrenciler arasında düzenlenen yarışmada en fazla hadis ezberleyenlere ödül verildi.

Öğrencilere Arapça 470 seçme hadisten 60'ı soruldu. Birinciliği Çadlı Muhammed Hasan, ikinciliği Togolu Füchar Abdou Moumounf, üçüncülüğü de Malili Youussouf Wague elde etti. Dereceye girenlere dizüstü bilgisayar, tablet bilgisayar, saat ve kitap verildi. KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, şöyle dedi:

"Dernek olarak dini ilimler ve sosyal ve kültürel faaliyetler noktasında birçok yarışma düzenliyoruz. Ülkemizde eğitim gören misafir öğrencilerin her bakımdan donanımlı olarak memleketlerine dönmelerini amaçlıyoruz. Hadis-i Şerif Yarışması vesilesiyle bir öğrencimiz bir hadis-i şerif öğrenebildiyse bu bizim için en güzel başarıdır. yyarışma sonucunda gördük ki öğrenci kardeşlerimizden çoğu ciddi bir gayret göstererek onlarca Hadis-i Şerif'i ezberlemiş." - Kayseri

Kayseri'deki Kafkas derneklerinden 'Çerkez sürgünü' açıklaması Kayseri'deki Kafkas derneklerinden 'Çerkez sürgünü' açıklaması Rahmi Yavuz son yolculuğuna uğurlandı Rahmi Yavuz son yolculuğuna uğurlandı Bakan Bozdağ'dan 'Çevre Dostu Ulaşım' ödülü Bakan Bozdağ'dan 'Çevre Dostu Ulaşım' ödülü

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yabancı Öğrenciler Arasında Hadis Ezberleme Yarışması - Son Dakika


Advertisement