Yabancı Öğretmenlere Minik Mehteranlardan Sürpriz - Son Dakika

Yabancı Öğretmenlere Minik Mehteranlardan Sürpriz

16.01.2015 16:34
Yabancı Öğretmenlere Minik Mehteranlardan Sürpriz, System.String[]

Tokat’a ’Comenius Okul Ortaklıkları’ projesi kapsamında 4 ülkeden gelen öğretmenlere minik öğrenciler mehter sürprizi yaptı.

Tokat'a 'Comenius Okul Ortaklıkları' projesi kapsamında 4 ülkeden gelen öğretmenlere minik öğrenciler mehter sürprizi yaptı.

AB projesi 'Comenius Okul Ortaklıkları' projesi kapsamında Polonya, İspanya, Litvanya ve Estonya'dan gelen 12 öğretmen, anaokulunda bir sürprizle karşılaştı. Tokat Devlet Hastanesi Anaokulu tarafından düzenlenen programda minik öğrenciler, mehter kostümü giyerek hünerlerini sergiledi. 'Ey Şanlı Ordu' marşını söyleyerek küçük bir gösteri yapan minikleri hayranlıkla izleyen konuk öğretmenler, gösteriyi cep telefonları ile de görüntülemeyi ihmal etmedi. Ayrıca kız öğrenciler de yöresel kıyafetlerle "çayda çıra" oynadı.

5 yaş grubu anaokulu "uğur böcekleri" sınıfından 7 erkek öğrenci ile mehteran, 11 kız öğrenci ile de çayda çıra ekibini oluşturduklarını belirten Kulüp Öğretmeni Özlem Bağdatlı, bir hafta gibi kısa bir sürede öğrencilerin gösteriyi başardığını söyledi. Tokat Devlet Hastanesi Anaokulu Müdürü Nurgül Polat ise, geçen yıl ilkini başlattıkları etkinliğin ikinci aşamasında yurt dışından gelenleri misafir ederek, kültürümüzü tanımalarına fırsat verdiklerini kaydetti.

Polonyalı Marta Arnot, minik öğrencilerin gösterisinden etkilendiğini ifade ederek, "Özellikle mehterandan çok etkilendim. Daha önce böyle bir gösteri görmedim" dedi.

Estonyalı Sıırı Klıss ise, mehteran marşından çok etkilendiğini kaydetti.

Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Alev Özdilek de, proje kapsamında yurt dışından gelen konukları anaokuluna getirerek farklı bir etkinliğe dahil ettiklerini ifade ederek, "Kendi kültürümüzü tanıtmak adına minik öğrencilerimiz mehter takımı ve çayda çıra gösterisi yaptı. Bu gösteri yabancı konuklarımızın hoşuna gitti. Okulumuzu ve eğitim sistemimizi çok beğendiler. 'Özel okul mu, devlet okulu mu' diye sordular. Devlet okulu olduğunu öğrenince şaşırdılar" diye konuştu.

Program sonunda davetlilere çeşitli yöresel ürünler ikram edildi. - TOKAT

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yabancı Öğretmenlere Minik Mehteranlardan Sürpriz - Son Dakika


Son Dakika

Fransa Dışişleri: Dağlık Karabağ'ın bağımsızlığını tanımıyoruz İnternette hızla yayılan esrarengiz palyaço fotoğrafı, Instagram hesaplarının kapanmasına neden oluyor Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs hastalarını uyardı: Önerilen ilaçlar mutlaka kullanılmalı Ünlü oyuncu Mirtha Legrand: Maradona ve Wanda Nara otelde sabaha kadar cinsel ilişkiye girdiler MetroPoll anketinde çarpıcı sonuçlar! MHP'lilere Erdoğan'ı, AK Partililere de Bahçeli'yi sordular Ermenistan ordusunun savaş durumundaki içler acısı hali görüntülere yansıdı Model Brittany Rhea Phillips, üzerinden geçen aracın altında can verdi! Ezen kişi çocuğunun babası çıktı Antalya'da sokakta yunus polisi üniforması ve teçhizatı yakan şüpheli aranıyor