Yabancı Uyruklular, Engelliler Yararına Denize Girdi - Son Dakika

Yabancı Uyruklular, Engelliler Yararına Denize Girdi

02.01.2012 14:04
Yabancı Uyruklular, Engelliler Yararına Denize Girdi, System.String[]

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesinde yaşayan bir grup yabancı uyruklu, Bodrum Sağlık Vakfı'nda eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler yararına önce bağışta bulundu, ardından da denize girdi.

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesinde yaşayan bir grup yabancı uyruklu, Bodrum Sağlık Vakfı'nda eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler yararına önce bağışta bulundu, ardından da denize girdi.

Turgutreis beldesinde yaşayan İngiliz, İskoç, Rus, Belçikalı, İrlandalı ve Alman uyruklu yaklaşık 30 kişi, Günbatımı Plajı'nda toplandı. Burada, Bodrum Sağlık Vakfı'nda eğitim gören zihinsel ve bedensel engelli öğrenciler yararına denize giren yabancı uyruklu 15 kişi ve bazı Türk vatandaşları, denizde İngiliz, İskoç ve Türk bayrağı açtı.

Denizde Türk bayrağı açan İskoç vatandaşı Raymand Dunlop, suyun çok soğuk olduğunu ifade ederek, "Burada engelli öğrenciler yararına bir etkinlik yapıyoruz. Bu nedenle denizin çok soğuk olması önemli değil" dedi.

İskoç John Seywell, etkinliği yaparken hem eğlendiklerini hem de yararlı bir iş yaptıklarını söyledi. Etkinliğe katılanların sayısının her yıl arttığına dikkati çeken Seywell, etkinliği gelecek yılda yapacaklarını kaydetti. İngiliz vatandaşı Allan Waite da etkinliğe katılmaktan mutluluk duyduğunu, gelecek yıl düzenlenen etkinliğe de katılacağını belirtti.

Bodrum Sağlık Vakfı Halkla İlişkiler Müdürü Şafak Yaşar, etkinliğin bu yıl vakıf yararına 5'inci kez düzenlediğini kaydetti. Yapılan etkinlikten mutluluk duyduğunu ifade eden Yaşar, "Etkinliğe katılanların sayısı her geçen gün artıyor. Bu durum Bodrum Sağlık Vakfı'nın başarısıyla orantılı. Vakfımız bu yıl Skalite Özel Onur Ödülü'nü almaya değer bulundu. Bir anlamda tüm Türkiye'nin ve dünyanın dikkatini Bodrum'a çekiyoruz. Etkinlikten elde edilecek gelirle vakfın ihtiyaçlarını karşılayacağız" diye konuştu.

- MUĞLA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yabancı Uyruklular, Engelliler Yararına Denize Girdi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'de kurtarma çalışmalarının simgesi Buse'ye ulaşıldı! İşte ilk görüntüler Enkaz altında kalan gencin ekiplere "Abi sen gitme" deyişi yürekleri dağladı Enkaz altındaki küçük kızın kurtarılma anı kameralara yansıdı! Babasının sözleri herkesi duygulandırdı Prof. Dr. Ahmet Ercan'ın "Depremde yoksullar ölür, zenginler ölmez" sözleri sosyal medyada gündem oldu Tekerlekli sandalyedeki vatandaş, deniz yükseldiği sırada boğularak hayatını kaybetti Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi