Yahyaga, Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile Görüştü - Son Dakika

Yahyaga, Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile Görüştü

30.05.2014 17:29
Yahyaga, Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile Görüştü

Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga, ülkesini ziyaret eden Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile biraraya gelerek Kosova'da dinler arası hoşgörü ve değişik dinler arasında diyalogu görüştü.

Kosova Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga, ülkesini ziyaret eden Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile biraraya gelerek Kosova'da dinler arası hoşgörü ve değişik dinler arasında diyalogu görüştü. Bu sırada Gazi Bin Muhammed, Atifete Yahyaga'ya altın kaplamalı Kuran-ı Kerim hediye etti. Kapalı kapılar ardında yapılan bu görüşmenin ardında düzelenen basın toplantısında Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga, Ürdün Prensi Gazi Bin Muhammed'e Kosova'nın ortak yaşam ve dini hoşgörü geleneğine sahip olduğunu ve ülkemizin her vatandaşının dini hak ile özgürlüğüne saygı gösterdiğini söyledi.

Ülkenin Anayasası ile dini hak ve özgürlüklerinin garanti edildiğini ifade eden Yahyaga, fark etmeksizin tüm vatandaşların eşit haklara sahip Kosova'nın vatandaş prensibine dayalı bir ülke olarak kurulduğunu anlattı. Ürdün ile iyi ilişkilerin sürdürüldüğünü anımsatan Cumhurbaşkanı Yahaga, özellikle karşılıklı din tecrübe değişimi olmak üzere, ikili ilişkilerin değişik alanlarda daha da ilerletilmesi gerektiğini vurguladı. Kosova'nın ilerleme kaydettiğini belirten Ürdün Prensi Gazi Bin Muhammed, dini hoşgörünün korunması ve daha da tanıtılması için Kosova kurumlarının çabalarını olumlu bulduğunu söyledi. Ürdün Prensi Muhammed ayrıca Ürdün'ün Kosova ile işbirliğini derinleştirmeye ve demokratikleşme yönünde Ürdün'ün Kosova'yı desteklemeye devam edeceğini bildirdi. Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'nın davetlisi olarak Kosova'ya gelen Ürdün Prensi Gazi Bin Muhammed, değişik dini topluluklar arasında diyalog ve anlayışı tanıtan Hoşgörü ve Barışma Haftası kapsamında, 'Kuran-ı Kerim Sevgisi' konulu bir konferans verdi.

TK(SS) - Priştine

Kaynak: DHA
Suudi Arabistan'da 3. Zafer Mızrakları 2023 Hava Tatbikatı başladı Suudi Arabistan'da 3. Zafer Mızrakları 2023 Hava Tatbikatı başladı Dünyanın En Alçak Noktası Ölü Deniz'deki Maratonda 7.000 Koşucu Kıyasıya Yarıştı Dünyanın En Alçak Noktası Ölü Deniz'deki Maratonda 7.000 Koşucu Kıyasıya Yarıştı Kosova Başbakanı Kurti, Sırbistan'daki Arnavut ve Boşnak temsilcileriyle görüştü Kosova Başbakanı Kurti, Sırbistan'daki Arnavut ve Boşnak temsilcileriyle görüştü

Son Dakika Güncel Yahyaga, Ürdün Krallığı Veliahtı Gazi Bin Muhammed ile Görüştü - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement