Yahyaga, "Vetvendosye"nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi - Son Dakika

Yahyaga, "Vetvendosye"nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi

18.01.2012 17:49
Yahyaga,

Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi'nin Kosova'daki olaylarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'yı göreve davet etmesinden bir gün sonra Yahyaga yazılı bir açıklamada bulundu.

Kosova Meclis Başkanı Yakup Krasniçi'nin Kosova'daki olaylarla ilgili olarak Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga'yı göreve davet etmesinden bir gün sonra Yahyagay yazılı bir açıklamada bulundu. Abu Dabi'de bulunan Cumhurbaşkanı Atifete Yahyaga açıklamasında 'Vetvendosye hareketi 22 ocak tarihindeki protestolardan vazgeçmelidir çünkü Kosova'nın dünyadaki imajını bir hayli zedeliyor' dedi.

Yahyaga, 14 Ocak 2012 tarihinde Vetevendosye Hareketi'nin protestoları süresince Kosova ile Sırbistan arasındaki sınır geçitleri Merdare ve Leu I Barl 'da meydana gelenlerin Kosova için iyi ve gerçekçi bir görünümü teşkil etmediğini belirtti. Cumhurbaşkanı Yahyaga, ülkenin yeni bütünleşme süreçlerinin açıldığı dönemde meydana gelenlerin, demokratik toplumunun kurulmasında Kosova'yı geriye götürme tehlikesi taşıdığını söyledi.

Tüm kurumların, siyasi oluşumların ve ülke vatandaşlarının Kosova Anayasa ve yasalarına saygı duymak zorunda olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Yahyaga, siyasi oluşumlara çözümü devlet kurumları içersinde aramaları çağrısında bulundu.

Yahyaga, Vetevendosje Hareketi'ne protestolardan vazgeçip meclisteki işine dönmesi tavsiyesinde bulundu.

Yahyaga, Vetvendosye nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi
Yahyaga, Vetvendosye nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi
Yahyaga, Vetvendosye nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi
Yahyaga, Vetvendosye nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Dünya Yahyaga, 'Vetvendosye'nin Protestolardan Vazgeçmesini İstedi - Son Dakika Dünya

YORUMLAR

Son Dakika

Manchester United, Milan'lı Hakan Çalhanoğlu'na sözleşme önermeyi düşünüyor Çileden çıkan eski halterci, spor salonunu birbirine kattı Son Dakika: Türkiye'den Fransa'daki bıçaklı saldırıya ilişkin ilk açıklama: Şiddetle kınıyoruz Fransa'daki bıçaklı saldırganların etkisiz hale getirildiği görüntüler ortaya çıktı Bu acıya yürek dayanmaz! Evde çıkan yangında kardeşler mahsur kaldı, 8 aylık bebek kurtarılamadı Son dakika! Azerbaycan, Ermenistan'a ait 2 Su-25 savaş uçağını düşürdü Bakan Koca duyurdu: Düzce'de vaka artışı yüzde 99 seviyesine ulaştı 5 erkek öğrenciye cinsel istismarla suçlanan ücretli öğretmene 52 yıl 5 ay hapis