Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor - Son Dakika

Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

27.07.2016 16:53
Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor, System.String[]

Milli İrade ve Demokrasi nöbetinde meydanları bir gün olsun boş bırakmayan Yahyalılılar on ikinci günde de yine meydanı doldurdu.

Milli İrade ve Demokrasi nöbetinde meydanları bir gün olsun boş bırakmayan Yahyalılılar on ikinci günde de yine meydanı doldurdu.

Darbe girişiminin on ikinci gününde Yahyalı Cumhuriyet Meydanını dolduran vatandaşların yanı sıra Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan, Yahyalı Anadolu Gençlik Derneği yöneticileri katıldı.

Yahyalılı şehitlerin anıldığı gecede vatandaşlara hitap eden Başkan Esat Öztürk, bu birlik ve beraberliğin daim olmasını temenni ederek şunları söyledi; "Bugün Saadet Partisi İl Yönetimi ve siyasi ilçe parti teşkilatlarımız bizlerle. Bu birlikteliğin Milli İrade mücadelemizin tek bir partinin mücadelesi olmadığının en güzel ispatı olduğunu düşünüyorum. On iki gündür bütün siyasi parti teşkilatlarımızla meydanlardayız. Hepsinden Allah razı olsun. Gönül arzu ediyor ki, bundan sonraki günlerde MHP'li ve CHP'li kardeşlerimize mikrofonu verip onların etrafında toplanarak birlik içerinde olalım. Bu birlikteliği sağlayalım ki hainler bir daha ülkemiz üzerine planlar yapamasınlar. Bugün iki yüz elliye yakın çiftçi kardeşimiz traktörlerine binip ellerine oraklarını, tırpanlarını, kazma, küreklerini alıp meydana geldiler. Bu millet bu aletlerle vatanı kurtardı ve cumhuriyeti kurdu. Vatanını, bayrağını seven çiftçisinden valisine bütün kardeşlerimizden Allah razı olsun. Rabbim bizi vatansız bırakmasın. Bizim bir tek ikinci vatanımız var o da kabrimiz." diye konuştu

Yahyalı Kaymakam Metin Esen'de milli irade ve demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara hitap ederek; " Nene hatunun gücünü arkamızda hissettiren hanım kardeşlerimiz ve diğer vatandaşlarımızla verilen görevi yerine getirmek üzere on ikinci günde bu meydan toplandık." dedi. Cumhurbaşkanından ikinci emir gelinceye kadar meydanda olmaya devam edeceklerini kaydeden Kaymakam Esen; "Geçtiğimiz günlerde madenci kardeşlerimiz bu meydana gelmişlerdi. Bugünde çiftçi kardeşlerimiz traktörlerine binip ellerinde orakları ve tırpanlarıyla bu meydana gelerek hainlere biz orağımız ve iman dolu göğsümüzle sizin tankınıza karşı koyarız mesajını verdiler. Her birine teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Kaymakam Metin Esen'in ardından Saadet Partisi İl Başkanı Mahmut Arıkan vatandaşlara bir konuşma yaptı. Başkan Arıkan; "On iki gündür ecdat kanıyla sulanmış toprağı öpen şehitlerimizle, tanklar ezip geçtiği halde Rabbimiz takdiriyle hayatta kalan gazilerimizle, bu meydandaki minik kardeşim, tekerlekli sandalyedeki yiğit kardeşimle verilen mücadele neticesinde dualarımız, tekbirlerimiz, Rabbimizin katında kabul gördü ve büyük musibeti Allah'ın yardımıyla atlattık inşallah. Ancak iş bitmiş değildir. 15 Temmuzda alnının ortasından vurduğumuz bu örgüt bir kuklaydı. Nasıl ki pkk, daeş bir kukla ise Fetö de bir kukladır. 15 Temmuz da sokaklarımızda ki tanklar, semalarımızda ki uçaklar ve onları kullananlar birer kuklaydı. Kuklayı vurduğumuz gibi kuklacıyı da vurduğumuz gün Anadolu insanının zafer günü olacaktır." ifadelerini kullandı.

Program edilen dualar ve okunan Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. - KAYSERİ

Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor
Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor
Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yahyalı'da Demokrasi Nöbeti Devam Ediyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Mesut Özil'in kitap okurken çekilen fotoğrafının montajlanması sosyal medyada tepki çekti Meteoroloji ve NASA'dan sonra bir su kıtlığı uyarısı da Dünya Yaban Hayatı Fonu'ndan: Türkiye'de kritik seviye aşıldı Çinilerine paha biçilemeyen 8 asırlık Gök Medrese'de restorasyon başladı Kan donduran çifte cinayetin ardından yasak aşk çıktı Öldürdükleri DEAŞ mensubunun cesedini dikkat çekmemek için tekerlekli sandalyeyle evden çıkarmışlar Koronavirüsü yenen genç doktor evinde ölü bulundu Günlerdir Müge Anlı'da aranan katil kendisi çıktı, cinayeti canlı yayında itiraf etti AK Partili Miroğlu'nun iddiası sosyal medyada gündem oldu: Biden Kürtmüş, gerçek adı da Cımoyê Bahattîn Ağa imiş