Yahyalı Tır ve Kamyon Garajı Tamamlanıyor - Son Dakika

Yahyalı Tır ve Kamyon Garajı Tamamlanıyor

18.12.2014 17:11
Yahyalı Tır ve Kamyon Garajı Tamamlanıyor, System.String[]

Yahyalı Belediyesi tarafından Yahyalı Taşıyıcılar Kooperatifi desteğiyle Çiğilli mahallesi Ay yazısı mevkiinde yapımına devam edilen TIR ve kamyon garajının birinci etap çalışmasında sona yaklaşıldı.

Yahyalı Belediyesi tarafından Yahyalı Taşıyıcılar Kooperatifi desteğiyle Çiğilli mahallesi Ay yazısı mevkiinde yapımına devam edilen TIR ve kamyon garajının birinci etap çalışmasında sona yaklaşıldı.

Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Bilgin, AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Büber ve Belediye Meclis Üyesi Ramazan Yapıcı TIR ve kamyon garajında incelemelerde bulundular.

İki etap şeklinde yapılması planlanan TIR ve kamyon garajı çalışmaları ile alakalı değerlendirmeler yapan Yahyalı Kaymakamı Metin Esen, çalışmalarından dolayı Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk'e teşekkür etti.

Kaymakam Esen "Garaj çalışması bizi son derece memnun eden bir çalışma oldu. Yahyalı'mız için şehirlerin olmazsa olmazlarından modern şehircilik için gerekli olan bir altyapı çalışması kadar önemli proje. İlçemizde Taşıyıcılar Kooperatifinin yaklaşık 500 kadar TIR ve kamyonu var. Madencilik ilçemizin ekonomik anlamda önemli bir hizmet sektöründen bir tanesi. Madencilikle beraber madenlerin taşınması için taşımacılık ihtiyacı oluyor. Bugüne kadar ertelenmiş bir hizmetin modern bir şekilde çözüme kavuşturulmuş olmasını, büyük bir memnuniyetle inceliyoruz. İlçe kaymakamı olarak bu çalışma bizi son derece memnun ediyor. Şehirlerimizde ekonomik iyileşmeyle beraber, taşıt sayısında ciddi bir artış oldu. Vatandaşlarımız araç sahibi oldukça araçlarını park edecek yer ihtiyacı hasıl oldu. Bunu karşılamak, ciddi sıkıntılara neden olmuşken, sağolsun böyle bir hizmet ilçemize kavuşturulmuş, bundan dolayıda son derece memnunuz. Öğrenciliğimizin geçmiş olduğu şehirler de, takip ettiğimiz kadarıyla büyükşehirlerde bile yapılması zor bir hizmet. Çünkü taşıyıcılar kooperatifi üyeleriyle birlikte bu hizmete destek olmasalar belki burası boş kalacaktı. Ama şimdiden beraberlikle, karşılıklı anlayışla beraber bunu hayat geçirmiş olmaları bizi ziyadesiyle memnun etti." diye konuştu.

Belediye Başkanı Esat Öztürk'te yapılan çalışmalar hakkında bilgiler vererek, " Bahar aylarında TIR ve Kamyon Garajı'nın yüzde ellilik kısmını hizmete açmış olacağız. Ben İlçe Kaymakamımıza ve Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanımıza teşekkür ediyorum. Doğrusu buraya TIR ve kamyon garajı yakıştı. Normalde burası imar planında yeni sanayi sitesi olarak yapılacak bölge. Oduncular ve kömürcüler sitesi de buraya yapılacak. Önümüzdeki yıllarda burayı aslına uygun şekilde genişleteceğiz. Ben Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanımıza defalarca teşekkür ettim yine ediyorum. Sağ olsun 200 bin TL gibi bir destek verdiler, burayı yaparken de onlardan cesaret aldık. Buranın en büyük eksiği olan yolu en kısa sürede tamamlayacağız. İdari bina ve sosyal donatıları için proje çalışmalarımız devam ediyor. İnşaallah bunları ilkbaharla birlikte yapıp hayata geçirmek istiyoruz. Buraya il etapta güvenlik kamerası takarak ve güvenlik görevlisi vererek, ilçe içerisinde atıl olan tır ve dorseleri buraya almak istiyoruz. Hem de insanları psikolojik olarak buraya alıştırmış oluruz." diye konuştu.

Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Mehmet Bilgin ise " Zorunlu ihtiyacımız olan kamyon ve TIR garajı geç kalmış bir hizmet olarak Belediye Başkanımız ve bize nasip oldu. Araçlarımızı toplu şekilde burada tutmak, ayrıca garajın dışında muayene öncesi testle ilgili hazırlığımızı da burada yapacağız. Gerek el birliği gerekse cep birliği ile bu tesisi Yahyalı'mıza sunacağız. Burada böyle bir hizmetin yapılamasında emeği Belediye Başkanımıza ve Kaymakamımıza teşekkür ederim" dedi.

Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Büber' de " Bu fotoğrafta şunu gösteriyor ki yerel yönetimin, Kaymakamlığın ve Meslek Kuruluşlarının bir araya gelerek ortak hareket etmesi durumunda çok güzel bir hizmetin ortaya çıktığı görülüyor. Bununda Yahyalı'mıza çok güzel bir hizmet olarak döneceğini görüyoruz. Bizde Yahyalı'da yaşayan bir vatandaş olarak bilhassa mahalle aralarında kamyonları bir kış boyunca park edip görüş açısını daraltması, görüntü kirliliği yaratması inşallah bu yılbaşı itibariyle son bulacak." diye konuştu. - KAYSERİ

Yahyalı Tır ve Kamyon Garajı Tamamlanıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Yahyalı Tır ve Kamyon Garajı Tamamlanıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

"Şu an daha fazlasını yapmıyorum" diyen ünlü model Anna Falchi tamamen soyunmak için şampiyonluğu bekliyor Şoförler birbirine girdi, tekme ve yumruklar havada uçuştu Rusya'daki görüntüler dünya gündeminde! Polisten kurtulmayı başaran protestocunun kaçma anı kamerada Kaymakamlık lojmanı lüks villa ile takas mı edildi? İYİ Partili vekil bomba iddiayı Bakan Soylu'ya sordu Yıldız Tilbe'nin son görüntüsü sevenlerini üzdü: Seni böyle görmeyelim İstanbul'a kar geri geliyor! Yarın öğleden sonra başlayacak, işte etkili olacağı ilçeler İran, Rus Sputnik V koronavirüs aşısının kullanımına onay verdi Son Dakika! Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'a füzeli saldırı girişimi hava savunma sistemleri sayesinde engellendi