Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu - Son Dakika

Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu

06.11.2020 14:56

Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu Yakutiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu-İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı Uçar, Belediye işçisinin yüzünü güldürdü Erzurum Yakutiye Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Erzurum Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu

Yakutiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında devam eden Toplu-İş Sözleşmesi görüşmeleri tamamlandı

Uçar, Belediye işçisinin yüzünü güldürdü

ERZURUM - Erzurum Yakutiye Belediyesi ve Hizmet-İş Sendikası Erzurum Şubesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. İmza töreninde konuşan Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, "Başarılı çalışmalarımızın mimarları olan işçi kardeşlerimize hak ettikleri maaş zammını verdik. Analarının ak sütü gibi helal olsun" dedi.

Yakutiye Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmelerinin imza töreni Yakutiye Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleşti. Yakutiye Belediyesi'ne bağlı olarak çalışan sendikaya üye 355 işçiye 2020-2022 tarihlerini kapsayan süre içerisinde sosyal haklarına birinci yıl % 100 ikinci yıl % 40 oranında artış sağlandı. Öte yandan işçilerin yevmiyelerine 2021 yılında % 20, 2022 yılında da % 20 zam verildi.

Pandemi nedeniyle, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen İmza töreninde işçileri temsilen konuşan Hizmet İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Erol Aksakal, "Görüşmeler sürecinde olumlu bir sonuca vardık. Zaten Başkanımız, geçen yıl olduğu gibi, bu yıl ve önümüzdeki yıl için de işçilerin maaşları ve sosyal hakları hususunda her türlü desteği sunuyor. Mahmut Uçar Başkanımıza vefasından dolayı teşekkür ediyor, sözleşmenin işçi kardeşlerimize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.

Uçar; "Analarının ak sütü gibi helal olsun"

İmza töreninde konuşan Yakutiye Belediye Başkanı Dr. Mahmut Uçar, "Gece gündüz demeden çalışan işçilerimizin alnının teri kurumadan hakkını vermek boynumuzun borcudur" dedi. Uçar yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Başarılı çalışmalarımızın mimarları olan işçi kardeşlerimize imkanlarımızı sonuna kadar kullanarak hak ettikleri maaş zammını, verdik. Analarının ak sütü gibi helal olsun.

Beraberce mesai yaptığımız, Yakutiyemizin gelişip güzelleşmesi adına gecesini gündüzüne katan işçi kardeşlerimize, gerek maaşlarında gerekse sosyal haklarında iyi bir oranda artış yaptık. Aileleri ve çocuklarıyla birlikte tüm işçi kardeşlerime bu sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum."

Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu
Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu
Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu
Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu
Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu
Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Yakutiye işçilerinin toplu sözleşme mutluluğu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: ABD Büyükelçiliği: Ülkelerin içişlerine karışmamaya dair maddeye riayet ediyoruz 16:12 Son Dakika: ABD Büyükelçiliği: Ülkelerin içişlerine karışmamaya dair maddeye riayet ediyoruz Kare yüz efektiyle kırıp geçiren fenomen ilk kez açıkladı! İşte aylık kazancı 16:04 Kare yüz efektiyle kırıp geçiren fenomen ilk kez açıkladı! İşte aylık kazancı Devletten aldığı destekle fabrika kurdu! 3.200 liraya ithal edilen toneri, yerli üretimle 690 liraya satıyor 15:51 Devletten aldığı destekle fabrika kurdu! 3.200 liraya ithal edilen toneri, yerli üretimle 690 liraya satıyor
Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi 15:44 Dünyanın en zengin takımı olan Newcastle, Karagümrük'ün hocası Farioli'yi gözüne kestirdi İranlı vatandaşın şüpheli ölümü! Evinde kanlar içinde bulundu 15:40 İranlı vatandaşın şüpheli ölümü! Evinde kanlar içinde bulundu Bir ay önce eşinden boşanan Selin Ciğerci, yeni ilişkiye yelken açtı: Deneme aşamasındayız 15:08 Bir ay önce eşinden boşanan Selin Ciğerci, yeni ilişkiye yelken açtı: Deneme aşamasındayız
Taksiciler Esnaf Odası'ndan maaşların 6 bin 622 TL olacağını söyleyen İmamoğlu'na cevap: İnanılacak gibi değil 14:28 Taksiciler Esnaf Odası'ndan maaşların 6 bin 622 TL olacağını söyleyen İmamoğlu'na cevap: İnanılacak gibi değil 15 bin 800 lira maaş alan eski milletvekili Orhan Miroğlu isyan etti: Yoksullaştığımı hissediyorum 14:13 15 bin 800 lira maaş alan eski milletvekili Orhan Miroğlu isyan etti: Yoksullaştığımı hissediyorum
Advertisement