Yalçın Küçük: Ben Devletim - Son Dakika

Yalçın Küçük: Ben Devletim

Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük, esas hakkındaki savunması için hazır olup olmadığı sorulduğunda sinirli tavırları ile dikkat çekti.

Yalçın Küçük: Ben Devletim, System.String[]

Esas hakkındaki savunması için hazır olup olmadığı sorulduğunda sinirli tavırları ile dikkat çeken Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük, Sesini yükselterek "Ben devletim. Devlet için buradayım. Ancak bir çocuk gibi, 'Gel savunmanı yap' denmesini kabul edemiyorum."

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen Ergenekon davasında Özkan Kurt'un savunmasının ardından İstanbul eski Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Adil Serdar Saçan da savunmasını yaptı. 23 Eylül 2008 tarihinde gözaltına alındıktan sonra 16 ay tutuklu yargılanıp tahliye edildiğini belirten Saçan, "Tahliye olduktan 3 ay sonrasına kadar neden tutuklandığımı ben de anlayamadım. Dosyadaki belgeleri görünce 'bende hakim olsam kendimi tutuklardım' diye düşündüm. Talebimin üzerine lehime olan belgeler dosyaya zamanında gelmedi. Ben tahliye olduktan aylar sonra bu belgeler mahkemeye gönderildi. 25 yıl emniyete hizmet ettiğim halde bana bunu yapanlar, emniyetçi olamayanlara neler yapar. Yazıklar olsun." dedi.

Müdürü bulunduğu Organize Şube'de yaptıkları çalışmaların birer suretini de evine götürdüğünü belirten Saçan, Bazı basın mensuplarına verdiği iddia edilen proje çalışması ile ilgili olarak da "Savcılık soruşturma açmadan dosyayı kapattığı için üzerindeki gizlilik kalkar." şeklinde konuştu.

Saçan, soruşturma aşamasında emniyetin yaklaşık 300 sayfa belgeyi savcılıktan ve sonrasında da mahkemeden gizlediğini savundu.

BEN DEVLETİM

Mahkeme Başkanı Hasan Hüseyin Özese, Saçan'ın ardından Odatv davasından tutuklu bulunan Ergenekon davasının tutuksuz sanığı Yalçın Küçük'e, savunması için hazır olup olmadığını sordu. Küçük ise "Ben bir devletim. Burada devlet olarak bulunuyorum. Benim 100 avukatım var. Her birinin ayrı yerlerde ayrı işi var. Devlet için buradayım. Ciddi konuşma yapacağım. Ancak avukatım Hasan Fehmi Demir'in gelmesini bekliyorum. Çünkü o da çok çalıştı." dedi.

Özese'nin savunma yapıp yapmayacağını tekrar sorduğu Küçük, "Bir çocuk gibi gel buraya kendini savun denmesini kabul etmiyorum. Ben çocuk değilim. Ben kafası olan bir adamım. Sabahtan beri çalışıyorum. Bu yorgunlukla savunma yapamam." diye konuştu.

Haber Yayın Tarihi: 11.06.2013 17:56 - Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yalçın Küçük: Ben Devletim - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Galatasaray, evinde Hajduk Split'i 2-0 yendi ve tur atladı "Beni neden temaslı yazdın" diyen hasta, sağlık görevlisini darbetti ABD'den korkutan araştırma: Koronavirüs mutasyon geçirdi, artık daha bulaşıcı Güzel spiker Leotta, Ibrahimovic'le aşk yaşadığı iddialarını kesin bir dille yalanladı Türk Bayrağını indirmeye çalışan şahsı, polis öfkeli kalabalığın elinden zor aldı Hatay'da 8 farklı noktada orman yangını çıkartan şahıs elinde çakmakla suçüstü yakalandı Prof. Dr. Naci Görür: Depremin yeri endişe verici, 7.2 büyüklükte deprem beklediğimiz fayı tetikleyebilir Dünyanın en zengin futbolcusu Faiq Bolkiah, Maritimo'ya transfer oldu