Yalova Belediye Başkanı Koçal Açıklaması - Son Dakika

Yalova Belediye Başkanı Koçal Açıklaması

09.01.2012 14:07
Yalova Belediye Başkanı Koçal Açıklaması, System.String[]

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Kapalı Pazaryeri'ndeki esnafın 10 yıllık kira ücretinin peşin olarak istenmesi nedeniyle verdiği tepkiye ilişkin, "'Avantadan para kazanma işi yok" dedi.

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Kapalı Pazaryeri'ndeki esnafın 10 yıllık kira ücretinin peşin olarak istenmesi nedeniyle verdiği tepkiye ilişkin, "'Avantadan para kazanma işi yok" dedi.

Koçal, yaptığı açıklamada, pazar yerinde günlük işgaliye bedeli bulunduğunu belirterek, günlüğünün de 7 lira olduğunu bildirdi.

Enflasyona göre yılbaşında bu rakamın 8 liraya çıkarıldığını anlatan Koçal, şunları kaydetti:

"Esnaf, burada bir proje yapmayalım, olduğu gibi kalsın istediler. Uzun vadede burada kalmak için sözleşme de istediler, güven duymak istediklerini dile getirdiler. Artık yan tarafın otopark olması nedeniyle bu yerler dükkan haline geldi. Günde 8 liradan ayda 240 lira kira bedeli yapar. İleri de zam olmayacak şekilde 250 lira dedik ve KDV ekledik."

Esnaf için kredi kolaylığı da sağladıklarını ifade eden Koçal, "Bankalarla konuştuk, kredi imkanı sağladık. Banka da bu 15 bin lirayı 6 ayda ödemesiz aylık ortalama 160 liraya denk gelen taksitle veriyor. Ben onlara zorla bunu yap demiyorum ki. Yok eskisi gibi isteyen aylığı 250 lira artı KDV verir" diye konuştu.

Peşin para ödeyene devir hakkı da tanıdıklarını vurgulayan Koçal, "Biz onlara alternatif sunalım dedik. 250 lira aylık verende devir hakkı yok. Kamunun devletin parasını başkasına 20-30 bin liraya devretmek yok. Avantadan para kazanma işi yok. 250 veren kendi oturacak. Bu tepkiyi verenler pazarcı da değil" dedi.

- YALOVA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Yalova Belediye Başkanı Koçal Açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü