Yalova'da pul boncuk dikişleri kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı - Son Dakika

Yalova'da pul boncuk dikişleri kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı

23.02.2021 15:09
Yalova'da pul boncuk dikişleri kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı, System.String[]

Yalova'da Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında açılan "Pul boncuk dikişleri" kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı.

Yalova'da Yeni Yaşam Engelliler Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında açılan "Pul boncuk dikişleri" kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı.

"Mesleki Eğitimde Engel Yok" sloganıyla hayata geçirilen ve 8 ay süren kursun sonunda Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneğinde sertifika töreni düzenlendi.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından finanse edilen, Yalova Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün katkı sağladığı kursu başarıyla tamamlayan 8 kursiyer, sertifikalarını aldı.

Kurs ile ilgili gazetecilere açıklama yapan Yalova Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü El Sanatları Öğretmeni Nezihe Yavaş, meslek edindirme amaçlı kursun başarılı geçtiğini ifade etti.

Yavaş, "Kendilerini geçindirebilmek açısından bir şeyler üretip satabilmeleri için düzenlenmiş olan bir eğitim kursuydu. 8 aylık sürecin sonunda da çok güzel işler ve ürünler çıkardık. İlerleyen zamanlarda da bir kermesle bunların satışını sağlamış olacağız." diye konuştu.

Törene, Vali Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Türkiye Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan, siyasi parti il yöneticileri, kurum müdürleri ve dernek yönetimi katıldı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Yalova'da pul boncuk dikişleri kursuna katılan engelliler sertifikalarını aldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ünlü tasarımcı Aslı Yılmaztürk tatil için gittiği evde ölü bulundu Kaza yapan iki arkadaş, hiçbir şey olmamış gibi restoranda yemek yedi Beyaz Saray'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklaması: Biden bir noktada görüşecektir Suriye'nin kuzeyine peş peşe balistik füze saldırı: 3 ölü, 28 yaralı İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! 81 ilde denetim bugün başlıyor Mersin ve Kırşehir'de 7 kişiyi öldüren caniden kan donduran sözler: Pişman değilim, aklım hala yapmadıklarımda 11 şehidimiz için mesaj yayınlayan Demirtaş'ın, "Şehit" yerine "Yaşamını yitiren askerler" demesi büyük tepki çekti Kasımpaşa'daki Divanhane İBB ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nı karşı karşıya getirdi