Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı - Son Dakika

Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı

01.03.2012 17:48
Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı, System.String[]

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Isparta Valisi Memduh Oğuz Başkanlığı'nda Isparta İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği'nce üye eğitim toplantısı yapıldı.

Isparta'nın Yalvaç ilçesinde Isparta Valisi Memduh Oğuz Başkanlığı'nda Isparta İli Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliği'nce üye eğitim toplantısı yapıldı.

Yalvaç Belediye Kültür Merkezi'ndeki toplantıya Isparta Valisi Memduh Oğuz, Yalvaç Kaymakamı Ahmet Altıntaş, Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sıddık İpek, TKDK İl Koordinatörü Ramazan Çelebi, İlçe Garnizon Komutanı Üsteğmen Hakan Güler, Yalvaç Belediye Başkanı Bayram Tekin, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Yaşar Köroğlu, Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Ayhan, kooperatif temsilcileri ve çok sayıda üretici katıldı.Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birlik Başkanı Yaşar Köroğlu açılış konuşmasında, Birlik olarak düzenledikleri programa gösterilen ilgiye teşekkür etti.

Isparta Valisi Memduh Oğuz, yetiştiricilerin bilgilendirilmesinde üreticilerin sorunlarının masaya yatırıldığı böyle önemli etkinlikler ve toplantılara bu kadar çok yetiştiricinin iştirak etmesinin sevindirici olduğunu kaydetti. Oğuz, "Bizlerin buraya geliş amacı sizin birliğinize beraberliğinize destek vererek sorunlarınızı masaya yatırıp siz üreticileri güçlendirmek, üretimde kalite standardını yükseltmektir. burada önemli olan bizlerin konuşması değil, sizlerin katılımı, sizlerin sıkıntıları, sorunları ortaya koymanızdır. Çünkü yaptığınız iş ülkemiz ve dünya için küçümsenmeyecek kadar önemli, hayırlı bir iş." dedi.

Vali Oğuz'un konuşmasının ardından üreticilerin sorunları ve yaşadıkları sıkıntılar ele alındı. Üreticiler, meralarda otlatma sıkıntısının ve parazitleri ilçalamanın küçükbaş yetiştiricileri açısından çok önemli olduğunu ifade etti.

Ormanların bazı bölgelerin meraya açık olduğunu ifade eden Orman Bölge Müdürü Mehmet Sait Yorulmaz, bakanlık olarak kendilerine verilen yetkileri kullanmaya çalıştıklarını ve ormanları korumak zorunda olduklarını kaydetti.

Koyun-Keçi yetişilirciliğinde önemli işlere imza atıldığını ifade eden Birlik Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Veysel Ayhan da halk elinde ıslah projesini sürdürdüklerini dile getirdi.

Konuşmalardan sonra Yalvaç Belediyesi'ne ait Rampalı Çarşı zemin katta Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin açılışı yapıldı. Birliğin Yalvaç Şube Sorumlusu Durmuş Tokat, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin iki bin civarında üyesi bulunduğunu ve bunların dörtte birinin Yalvaç ilçesinde kayıtlı olduğunu belirtti.

Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı
Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Yalvaç'ta Küçük Baş Hayvancılığın Sorunları Tartışıldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Ankara'da yarından itibaren resmi anaokulu, anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan yapılacak Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Ayrılığı hazmedemedi! Eşi terk edince evini kurşunladığı kayınpederini, baklavayla zehirledi Esenyurt'ta polisin "Parti var" ihbarına gittiği yer Nijeryalıların derneği çıktı! Ayin bile yapmışlar Korona filan dinlemiyorlar! İstanbul'da yol kenarındaki fuhuş pazarlığı kameralara yansıdı Bakan Pakdemirli: Adana'daki sulama projesi, 106 bin kişiye istihdam sağlayacak Kasiyere bıçak çekince kafasına turşu kavanozu yiyen gaspçı: Çalışanı tebrik edip kaçtım Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Ben Mercedes meraklısı, lüks yaşayan biri değilim