Son Dakika Haberleri: Yan Etki Ekibi İkinci Oyunuyla Geliyor

Yan Etki Ekibi İkinci Oyunuyla Geliyor

8 yıl önce

Kuruculuğunu Faruk Barman'ın yaptığı Yan Etki ekibi 2011 sezonunda tiyatro dünyasına adım attı.

Yan Etki Ekibi İkinci Oyunuyla Geliyor, System.String[]

Yan Etki, yönetmenliğini Serkan Üstüner'in yapmış olduğu ve ilk oyunları olan "Yalnız Batı" ile adından oldukça söz ettirmişti. Pek çok tiyatro çevresi tarafından takdir edilen Yalnız Batı, geçtiğimiz günlerde tiyatro eleştirmenleri tarafından belirlenen bir sıralamayla 2011 tiyatro sezonun en iyi 5. oyunu seçilmiştir.


Yalnız Batı'nın yakaladığı ve sürdürmekte olduğu bu başarının izleri henüz silinmeden Yan Etki ekibi ikinci oyununu seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor. Bu kez bir Philip Ridley metni olan "Cam Yapraklar" 17 Ocak'ta İkinci Kat'ta prömiyer yapıyor.


"Cam Yapraklar" Philip Ridley'in en önemli oyunlarından biri olma özelliğini taşıyor. Bu etkileyici metin genç yönetmen Sami Berat Marçalı ve birbirinden başarılı oyuncuları bir araya getiriyor. Özellikle, usta oyuncu Şerif Sezer "Cam Yapraklar" ile görülmeye değer bir performansa imza atıyor. "Cam Yapraklar" seyirciyi unutulmaz ve bir o kadar gerçek dakikalar geçirmeye davet ediyor.


"Burası ölüm dolu bir gökyüzü"

Dünya büyük bir boşluğa doğru sürükleniyordu. Ama belki de yaşadığımız en büyük boşluk kendi küçük dünyamızdaydı. Sevgisizlik dört bir yanı sarmış, yaşamak ise pamuk ipliğine bağlı ve diken üstünde. Burası ölüm dolu bir gökyüzü. Her gün her yerde farklı bir savaş var. Giderek büyüyor. Giderek büyüyor. Bütün renkler gri. Her yer karanlık. Ve biz kendi bencil hayatımızda yaşamaya devam ediyoruz. En büyük savaşımız da ailemiz.


Yazan: Philip Ridley

Yöneten: Sami Berat Marçalı

Çeviren: Özlem Karadağ

Oynayanlar: Faik Ergin, Ulaş Tuna Astepe, Melike Güner, Şerif Sezer

Reji Asistanı: Sevda Baş

Dekor & Işık Tasarım: Sami Berat Marçalı

Oyun Fotoğrafları: Ece Öz

Tanıtım Videosu: Ulaş Tuna Astepe

İllüstrasyon: Zeynep Aytekin

Afiş Tasarım: Sinem Demir

Prodüktör: Faruk Barman

Genel Sanat Yönetmeni: Serkan Üstüner

İlk oyunumuza 17 Ocak Salı akşamı saat 21:00'de İkinci Kat'ta izlenebilir.

Kesinleşen oyun tarihlerimiz; 17 Ocak Salı, 24 Ocak Salı, 29 Ocak Pazar, 31 Ocak Salı

Haber Yayın Tarihi: 10.01.2012 09:10 Kaynak: BültenlerMilyonlarca kişiyi ilgilendiriyor! Enerji Kimlik Belgesi almak artık zorunlu
Devlet hastanesinin acilinde doktor ve hemşirelerden köpük partisi Türk şirketi Anex Tour, Alman Thomas Cook'u satın aldı