Yan Etki'nin yeni oyunu "10 Saniye" - Son Dakika

Yan Etki'nin yeni oyunu "10 Saniye"

16.12.2019 15:52
Yan Etki'nin yeni oyunu

Türkiye'nin en başarılı alternatif tiyatrolarından biri olan Yan Etki, 2020 yılına iddialı prodüksiyonu ''10 SANİYE'' ile giriş yapmaya hazırlanıyor.

Türk Tiyatrosunda kısa sürede hatırı sayılır bir yer elde edinen Yan Etki, 28 Aralık 2019 Cumartesi saat 20.30'da Toy İstanbul'da yeni oyunları ''10 Saniye''yi tiyatroseverlerle buluşturacak. Erdi Işık'ın yazdığı, Faruk Barman ve Mert Erarslan'ın yapımcıları olduğu, Serkan Üstüner'in yönetmenliğini üstlendiği oyunda, başarılı ve ödüllü oyuncular Nergis Öztürk ile Algı Eke rol alıyor.

OYUNUN KONUSU KISACA ŞU ŞEKİLDE:

Ülkenin en iyi ve prestijli okullarından William College'tan işlediği bir suç üzerine kovulan çocuğunu, okula geri aldırmak için ne gerekiyorsa yapacak olan Zeynep ile rehber öğretmeni Elif'in şiddet, taciz, etiket başlıkları altında gerçeği 'aramasını' ya da 'kaybetmesini' anlatan, yetiştirilen çocuğun mutluluğunu mu itibarını mı gözetmemizi sorgulatan bir oyun "10 Saniye".

Yıllardır "kutsallık" kavramının anne ve öğretmenlere uygun olduğunu vurgulamışızdır. Peki ya gerçekten her anne ve öğretmen kutsal mı? Patolojik bir anne olamaz mı? Ya da sapkın bir öğretmen? Ya da her ikisi de sevgi dolu ve bir o kadar yalnız. Zeynep ve Elif'i karşı karşıya getiren bu oyun; Eğitimin sistemi, çarpık aile ilişkileri ve etiket kavramlarının çocuk psikolojisini nasıl şekillendirebileceğine dair bir bakış.

28 Aralık Cumartesi saat 20.30'da Toy İstanbul'da prömiyerini gerçekleştirecek olan ''10 Saniye'', 5-15-18-21 ve 24 Ocak 2020 tarihlerinde de izleyicisiyle buluşacak. Başlama saati 20.30 olan oyunun biletleri tiyatrolar.com.tr sitesinden ve gişelerden temin edilebiliyor.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yan Etki'nin yeni oyunu '10 Saniye' - Son Dakika


Son Dakika

CHP, Sedat Peker'in İş Bankası iddiasının ardından harekete geçti: Derhal görevden alınmalıdır 10:17 CHP, Sedat Peker'in İş Bankası iddiasının ardından harekete geçti: Derhal görevden alınmalıdır Borçlarını yapılandıran Bağ-Kur'lular ekim ayında emekli olabiliyor 10:13 Borçlarını yapılandıran Bağ-Kur'lular ekim ayında emekli olabiliyor Ronaldo, tek hareketiyle Avrupa Şampiyonası sponsoruna 4 milyar dolar kaybettirdi 09:50 Ronaldo, tek hareketiyle Avrupa Şampiyonası sponsoruna 4 milyar dolar kaybettirdi
Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım 09:18 Mehmet Ali Erbil'i tecavüzle suçlayan Seda Sayan'ı, Seren Serengil topa tuttu: Daha fazla laf ederse tapeleri yayınlarım Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi 08:17 Ayakkabı giyerken belindeki tabancası ateş alan eski AK Partili İlçe Başkanı yaşamını yitirdi Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz 07:18 Saadet Partisi, Oğuzhan Asiltürk'ün kongre hamlesine itiraz etti: Karamollaoğlu öncülüğünde çalışmaya devam edeceğiz
Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı 23:48 Mehmet Ali Erbil'den Seda Sayan'ın tecavüz suçlamasına zehir zemberek cevap: Bu iftira yakışmadı Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti 22:09 Halk müziğinin efsanesi Yıldız Ayhan hayatını kaybetti
Advertisement