Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2) - Son Dakika

Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2)

11.01.2012 22:57
Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2), System.String[]

Fatih'te kaşık, askılık gibi malzemelerin depolandığı bodrum katında çıkan yangın rüzgarın etkisiyle uzun süre kontrol altına alınamadı.

Fatih'te kaşık, askılık gibi malzemelerin depolandığı bodrum katında çıkan yangın rüzgarın etkisiyle uzun süre kontrol altına alınamadı. İtfaiye ekipleri yangını söndürmeye çalışırken yangın yerinden mallarını kurtarmak isteyen vatandaşlar da canlarını tehlikeye attı. Polislerin ise vatandaşlara müdahale etmemesi dikkat çekti.

Olay Hacıkadın Mahallesi Mühendis Sokak'ta 21.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre bir apartmanın bodrum katında yer alan eşya deposunda henüz belirlenemeyen sebeple yangın başladı. Alevlerin yükselmesiyle olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Fatih grubundan itfaiye görevlileri yetersiz kalınca, Şişli ve Beyoğlu'ndan takviye itfaiye ekipleri olay yerine çağırıldı. Bakırköy'den de oksijen tüp aracı yangın yerine geldi.

Aşırı rüzgar sebebiyle itfaiye ekipleri yangını söndürmekte zorlandı. Dumanlar hem yangının olduğu sokağı hem de olay yerinin bulunduğu mahalleyi etkisi altına aldı. Ekipler dumanların yoğunlaştığı yere oksijen tüpleri ile girdi. Zaman zaman demir kesme makaslarıyla olay yerine girmeye çalışan ekipler dumanların arasında kaldı. Bazı itfaiyeciler dumandan olumsuz etkilendi.

YANGINDAN MAL KAÇIRDILAR

Olay yerinde bulunan vatandaşlar ise polisin yetersiz önlemi sebebiyle dumanların arasında saatlerce bekledi. Evlerinin olay yerinde olduğu için gidecek yeri olmadığını söyleyen vatandaşlar söndürme çalışmaları sırasında mallarını uzaklaştırmaya çalıştı. Bu sırada dumandan olumsuz etkilenen vatandaşlar yine de olay yerinden uzaklaşmadı. Bazı vatandaşların ise "Isınmak için olay yerinde bekliyoruz" demesi dikkat çekti. Dumandan etkilenenlerin artması üzerine olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2)
Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2)

Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Yangından Mal Kaçıran Vatandaşlar Canlarını Tehlikeye Attı (2) - Son Dakika


Son Dakika

Hastaneye kaldırılan sanatçı Fatma Girik taburcu edildi 15:55 Hastaneye kaldırılan sanatçı Fatma Girik taburcu edildi Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler 15:51 Gündüz vakti fuhuş rezaleti! Yanlarındaki küçük çocuğa aldırış etmeden, bir araçtan inip diğerine bindiler Bu bayram buruk geçti! Boğulma vakaları nedeniyle son 8 günde 43 kişi hayatını kaybetti 15:45 Bu bayram buruk geçti! Boğulma vakaları nedeniyle son 8 günde 43 kişi hayatını kaybetti
İtalya'da mutsuz olan eşinin aklı da kalbi de İstanbul'da: Geri dönelim Vedat 15:42 İtalya'da mutsuz olan eşinin aklı da kalbi de İstanbul'da: Geri dönelim Vedat Tatilcilerin dönüş yolunda! Trafik 7 ilde durma noktasına geldi, art arda kazalar yaşandı 15:39 Tatilcilerin dönüş yolunda! Trafik 7 ilde durma noktasına geldi, art arda kazalar yaşandı Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti 15:30 Cübbesini çıkaramadan yere yığıldı! İmam, öğle namazını kıldırdıktan sonra vefat etti
Merkez Hakem Kurulu karıştı! Tahkim'in itirazını reddettiği hakemler isyan etti 14:51 Merkez Hakem Kurulu karıştı! Tahkim'in itirazını reddettiği hakemler isyan etti Son Dakika: Atatürk Orman Çiftliği'nde korkutan yangın! 1 kişi kundaklama iddiasıyla gözaltına alındı 13:53 Son Dakika: Atatürk Orman Çiftliği'nde korkutan yangın! 1 kişi kundaklama iddiasıyla gözaltına alındı
Advertisement