Yapı Kredi Kültür Sanat'ta "Dinleti" Günleri - Son Dakika

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta "Dinleti" Günleri

16.01.2018 11:27
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta "Dinleti" Günleri

Yapı Kredi Kültür Sanat (YKKS) - Loca'da her ay edebiyatı ve müziği bir araya getirecek olan bir dinleti dizisi başlıyor: "Harf'ten ve Nota'dan."

Her bölümü bir yazara ya da şaire ayrılacak olan dizinin ilk konuğu Edip Cansever.

20 Ocak Cumartesi günü düzenlenecek olan dinletide doğumunun 90. yılı olması dolayısıyla Edip Cansever'in metinlerinden yola çıkan bir repertuvar seslendirilecek.

Her bölümü bir yazara ya da şaire ayrılacak olan "Harf'ten ve Nota'dan" dinleti dizisinde edebi metinlerin içinde geçen bestelerin, bestecilerin, makamların ya da o metinlerin yazıldığı dönemlerin ezgilerinin peşine düşülüyor. Dinletide Nurinisa Eroğlu harflerden; klasik Türk müziği sanatçıları Güzin Değişmez, Birol Yayla, Lütfiye Özer ve Taner Sayacıoğlu da notalardan ses veriyor. Dizinin ilk dinletisi için, doğumunun 90. yılı olması dolayısıyla Edip Cansever'in metinlerinden yola çıkarak hazırlanan repertuvarda şair unutulmaz dizeleri ve en sevdikleriyle anılıyor: Münir Nurettin Selçuk, Selahattin Pınar, Tanburi Cemil Bey, Yesari Asım Arsoy, hicaz, kürdilihicazkâr…

YORUMLAR
500
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Yapı Kredi Kültür Sanat'ta 'Dinleti' Günleri - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement