Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Kasım Ayı Etkinlikleri - Son Dakika

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Kasım Ayı Etkinlikleri

31.10.2017 15:27
Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Kasım Ayı Etkinlikleri, System.String[]

Galatasaray Meydanı'nda 50 yılı aşkın süredir tarihe tanıklık eden binasına geri dönen Yapı Kredi Kültür Sanat, etkinliklerine kaldığı yerden devam ediyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat'ın Beyoğlu klasiği haline gelen, sinemadan tiyatroya, plastik sanatlardan grafik sanatlara, fotoğraftan arkeolojiye kadar her alandaki söyleşi/konuşmalar dizisinin Kasım ayı programında herkes için birşey var.

Yapı Kredi Kültür Sanat'ın Kültür Tarihi Konuşmaları Dizisi'nde 15 Kasım Çarşamba günü Süheyl Ünver'in Eşsiz Mirası ve 24 Kasım Cuma günü ise Ekmeleddin İhsanoğlu'nun konukluğuyla Osmanlı Bilim Mirası konuşulacak. İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi Yüksek Lisans Programı'nın (CAMMA) geleneksel hale gelen "Perşembe Konuşmaları" ise bu sefer Yapı Kredi Kültür Sanat'a konuk oluyor. 16 Kasım Cuma günü gerçekleşecek konuşmanın konusu da Yapı Kredi Kültür Sanat (YKKS).

20 Kasım Pazartesi günü ise yepyeni bir söyleşi dizisi başlıyor: "Hatırlamalar". "Hatırlamalar"ın ilk bölümünde heykeltraş İlhan Koman'ın heykel sanatını ve Akdeniz heykeli ile birlikte kamusal alanda tahrip edilen heykeller konuşulacak. Yapı Kredi Koleksiyonları'ndan bir seçki sunan SARMAL sergisi dolayısıyla düzenlenen söyleşi dizisi olan SARMAL Konuşmaları'nın üçüncüsünün yapılacağı 28 Kasım 2017 Salı günü ise "portre" konuşulacak.

Etkinlik programında en çok dikkat çekenlerden biri ise görme engelli çocuklar için yapılacak olan SARMAL Atölyesi. Yapı Kredi Kültür Sanat binasının açılış sergisi "Sarmal" dolayısıyla çocuklar için düzenlenen sanat atölyeleri kapsamında yapılan bu atölye, görme engelli çocuklara ayrıldı. 25 Kasım 2017 Cumartesi günü yapılacak olan etkinlikte Heykeltıraş Cemil Güç ve minyatür sanatçısı Berrin Çakin Güç çocuklarla birlikte sergiyi gezerek onlara eserleri anlatacak. Sonrasında çocuklar atölyede kil ve çeşitli şeklillendiriciler kullanarak kendi sanat eserlerini yapacaklar.

Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Kasım Ayı Etkinlikleri

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Yapı Kredi Kültür Sanat'ta Kasım Ayı Etkinlikleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Tehdit edilen genç kızı korumak isteyen dayısı canından oldu ABD Adalet Bakanlığı'ndan terör örgütü YPG itirafı: PKK'nın alt koludur Son Dakika: WhatsApp'tan geri adım! Tepki çeken gizlilik sözleşmesi 3 ay ertelendi TRT spikerinden sosyal medyaya bomba gibi düşen Mesut Özil sorusu Arınç'tan saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'la ilgili açıklama: Bu kişileri azmettirenler asli failler gibi yargılanmalı Belçika'da bir kişi koronavirüs aşısı olduktan 5 gün sonra öldü Hesabındaki paralar buhar olunca Ebru Polat, çılgına döndü! Gerçek sonradan ortaya çıktı 8 bin korona aşısının yapıldığı hastanenin başhekimi konuştu: En fazla omuz ağrısı ve tansiyon düşüklüğü ile karşılaşıyoruz