Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti - Son Dakika

Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti

09.02.2015 15:40
Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti, System.String[]

Ereğli'de 1 huzurevi, 7 okul yaptıran Hacı İbrahim İzmirlioğlu, 700 bin lira bağışta bulunarak yaptırdığı 8'inci okulun eğitim ve öğretime açıldığı bugün vefat etti.

Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde 1 huzurevi, 7 okul yaptıran hayırsever işadamı 85 yaşındaki Hacı İbrahim İzmirlioğlu, 700 bin lira bağışta bulunarak yaptırdığı 8'nci okulun eğitim ve öğretime açıldığı bugün vefat etti.

İlçede özellikle eğitime verdiği destekle 'Eğitim Dede' olarak tanınan hayırsever işadamı Hacı İbrahim İzmirlioğlu, tedavi gördüğü Bülent Ecevit Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybetti. İzmirlioğlu'nun ölümü ilçede büyük üzüntüye neden oldu.

İzmirlioğlu'nun 2009'da Valilik'te protokolünü imzalayarak 700 bin lira bağışta bulunduğu  İbrahim- Süheyla İzmirlioğlu Fen Lisesi'nın yapımı da tamamlanarak bugün ilk kez eğitime açıldı. 700 bin liranın 200 bin lirasını kredi çekerek teslim eden İzmirlioğlu, eğitim yılının ikinci dönemine yetiştirilen okulun açılışını göremedi.

OKULU ZİYARET EDEN KAYMAKAM SÖYLEDİ

Sabah okulu ziyaret edip öğrenci ve öğretmenlerle sohbet eden Kaymakam İbrahim Çay, hayırsever işadamının hayatını kaybettiğini öğrenmenin üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi. Çay, şöyle dedi:

"Gerçekten Fen Lisesi idarecileri, öğretmenleri ve öğrencileri, 2- 3 senedir değişik okullarda eğitim ve öğretim gördüler. Perişan oldular. Ancak biz kısa süre içerisinde gençlerimizin sağlıklı bir mekanda eğitim alabilmeleri için elimizden geleni yaptık. Ama ne yazık ki bugün, bu okula emeği geçen hayırsever vatandaşımızı Sayın Hacı İbrahim İzmirlioğlu'nu kaybettik. Onun en büyük emeli gelip bu okulun eğitim ve öğretime başladığını görmekti." - Ereğlizonguldak

Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti
Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti
Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yaptırdığı 8'inci Okul Eğitime Açıldığı Gün Vefat Etti - Son Dakika


Son Dakika

Sosyal medyada, 21'inci yüzyılın 21'inci yılı için binlerce paylaşım yapıldı Esnafın üşümesin diye üzerine battaniye örttüğü kişi, iş hanında ölü bulundu İspanya'da çırılçıplak soyunan kadın, kürk protestosu yaptı Ayasofya'da çıplak poz veren mankenden özür geldi Marketten dönen çift kurşuna dizildi! Camdan bakan çocuk anne ve babasının cansız bedenini gördü Mansur Yavaş'tan Ankara'da yaşayan EYT'lilere müjde: GSS primlerini ödemeye başlıyoruz Eşinin ölüm haberini alan kadın, kalp krizi geçirip hayatını kaybetti Makedonya'dan sınır dışı edilen Sedat Peker suskunluğunu "Yanvar Katliamı" ile bozdu