Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı - Son Dakika

Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı

19.01.2019 15:05
Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı, System.String[]

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir vatandaşın, avladığı tavşanı yaralı halde eziyet ederken çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması tepkiye neden oldu.

Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde bir vatandaşın, avladığı tavşanı yaralı halde eziyet ederken çektiği görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşması tepkiye neden oldu.

Av yasağı olmasına rağmen 11 Ocak 2019'da 'bugünkü avımız kaçamadı' şeklinde paylaşımı tespit edilen vatandaşla ilgili olarak Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü inceleme başlattı.

Elbistan'da tavşan ve keklik avı sezonu 7 Ocak 2019 tarihi itibariyle kapandı. İlçede yaşayan bir vatandaş, yasak olmasına rağmen çıktığı avda vurduğu tavşanın görüntülerini sosyal medya hesabından, 'bugünkü avımız kaçamadı' başlığı ile paylaştı. Yaralı halde can çekişen tavşanı kameraya alan vatandaş, paylaştığı videoda, yakaladıktan sonra bir süre elinde taşıdığı tavşanı kaçması için tekrar karların üzerine bırakıyor. Kurşun yarası nedeniyle hareket etmekte zorlanan tavşanı ayağı ile itekleyen vatandaşın bu paylaşımına arkadaşları da tepki gösterdi. Bir arkadaşı, 'yazık günah' diyerek tepkisini gösterirken başka bir arkadaşı da 'eziyet etme kes gitsin' şeklinde tavsiyede bulundu. Başka bir vatandaşın tepkisi ise daha sert oldu. Paylaşımı yapan şahsı, yetkililere şikayet edeceğini söyleyen vatandaş, "Bu sayfanın yöneticisi kimse, hayvan haklarına şikayet edeceğim sizi. Ne sadist, hasta ruhlu insanlarsınız. Yazık, günah değil mi o hayvana. Siz kim oluyorsunuz da bir hayvana bunu yapabiliyorsunuz" cümlelerini kullandı.

Şahsın, bu tepkiler üzerine paylaşımını kaldırdığı görülürken, Kahramanmaraş Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü konuyla ilgili olarak inceleme başlattı. Şahsın, sonradan kaldırdığı video ve fotoğraflar kayıt altına alınırken şahsa 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu doğrultusunda cezai işlem uygulanacağı belirtildi. - KAHRAMANMARAŞ

Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı
Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Yaraladığı Tavşana Yaptığı Eziyeti, Sosyal Medyadan Paylaştı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici