Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi - Son Dakika

Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi

31.03.2016 18:32

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Kızıl Şahinler detay Orman Mühendisi Özge Yaman'ın Konuşması Eskişehir'de yaralı bulunan 4 kızıl şahin tedavi edildi Eskişehir'de arazide yaralı bulunan 4 kızıl şahin, tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :

-Kızıl Şahinler detay

Orman Mühendisi Özge Yaman'ın Konuşması Eskişehir'de yaralı bulunan 4 kızıl şahin tedavi edildi

Eskişehir'de arazide yaralı bulunan 4 kızıl şahin, tedavi edildikten sonra doğaya bırakıldı.

Merkez Odunpazarı ilçesindeki Gökçekısık Barajı çevresinde yaralı şahinleri gören vatandaşlar, yetkililere haber verdi.

Görevliler tarafından tedavi edilen 4 kızıl şahin, daha sonra kafeslerde getirildikleri Kalabak Mahallesi Çatalçam mevkisinde doğaya salındı.

Milli Parklar Eskişehir Şube Müdürlüğünde görevli Orman Mühendisi Özge Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, kızıl şahin ve buna benzer yaban hayvanlarının avlanmasının yasak olduğunu söyledi.

Kendilerine getirilen şahinlerin kanatlarında ateşli silah yaralanmasına ait izler gördüklerini belirten Yaman, "Bazıları bu hayvanlara ateş ediyor. Bu yasağı delmenin cezası 7 bin lira. 4 kızıl şahinimizin tedavileri uzun sürdü fakat şu an tamamen doğaya ayak uyduracak durumda oldukları için özgürlüklerine kavuşturduk." diye konuştu.

Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Şube Müdürlüğünden Veteriner Hekim Cihangir Köseler ise tedavi süresince hayvanlarla yakından ilgilendiğini anlattı.

İnsanlar tarafından hayvanlara eziyet edilmesinin yanlış olduğunu vurgulayan Köseler, tedavi için ellerinden gelen çabayı göstererek şahinleri sağlıklarına kavuşturduklarını ifade etti.

Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi
Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi
Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi
Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Yaralı Bulunan 4 Kızıl Şahin Tedavi Edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Fenerbahçeli taraftarların tepkisine Muğdat'tan çok sert yanıt: Bir futbolcu ha maç satmış ha karısını satmış, aynı şey Yıllar sonra işgalden kurtarılan Ağdam'a giden Aliyev ve eşi, harap edilen camiye ayakkabılarını çıkararak girince gönülleri fethetti Fransız ve İspanyol basını, Türk İHA'larının başarısına dikkat çekti: Rus hava savunma sistemleri engel olamadı Yenilgiyi kabul eden Trump, Biden yönetimine geçiş sürecinin önünü açtı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Özlü: 2021 sonuna kadar tedbirlerle devam etmemiz gerekiyor Dünyaca ünlü şarkıcı Rita Ora, göğüs dekoltesiyle sosyal medyayı salladı 51 yaşındaki Jennifer Lopez, sahne şovuyla Amerikan Müzik Ödülleri'ne damga vurdu Aynı aileden 3 kişi birkaç gün arayla koronavirüse yenik düştü