Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı - Son Dakika

Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı

26.11.2012 13:13
Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı, System.String[]

Balıkesir'in Gömeç İlçesi'nde, Yasemin Demirpek adlı hayvansever, çocuklar tarafından boynuna bağlanan ip nedeniyle yaralanan yavru sokak köpeğini bulmak için 2 ay sokak sokak dolaştı.

Balıkesir'in Gömeç İlçesi'nde, Yasemin Demirpek adlı hayvansever, çocuklar tarafından boynuna bağlanan ip nedeniyle yaralanan yavru sokak köpeğini bulmak için 2 ay sokak sokak dolaştı. Demirpek, ölmek üzereyken bulduğu köpeği kendi aracıyla Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne getirdi. Tedavi altına alınan yavru köpek artık barınakta kalacak.

Henüz yavruyken boynuna bağlanan ip nedeniyle boğazında ağır yaralar oluşan bir köpeğin, sokaklarda dolaştığını öğrenen Yasemin Demirpek, köpeği kurtarmak için harekete geçti. Başı boş dolaşan yaralı köpeği bulmak için Ayvalık ve Gömeç ilçelerinde yaklaşık 2 ay sokak sokak dolaşan Demirpek, ilçe esnafı ve vatandaşların da yardımıyla hayvana ulaşmayı başardı. Bulduğunda boynundan çok ciddi şekilde yaralanmış, kafasını kaldırmakta zorlanan yaralı köpeği, Ayvalık'ta bir veteriner hekime götüren Yasemin Demirpek, burada yaptırdığı ilk tedavinin ardından Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne getirdi.

Köpeği bulduğunda durumunun çok ciddi olduğunu ifade eden Demirpek, "Onu ilk bulduğumda boynunda hala ip vardı. Ayvalık'taki veteriner hekim, köpeğin henüz yavru iken boynuna bağlanan naylon iplerin, köpek büyüdükçe ona zarar verdiğini, boynunu adeta kestiğini söyledi. Ben de onu o halde sokağa bırakamazdım. Yaralı köpeği, daha önceden bildiğim Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne getirmeye karar verdim" dedi.

Demirpek, köpeğin zorlu bir tedavi sürecinden geçeceğini bir daha sokaklarda yaşamasını istemediğini kaydetti. Demirpek, "Merkeze gelir gelmez uzman personel tarafından kontrol edilen köpeğin boynunda uzun süre önce oluştuğu tespit edilen enfekte bir kesik yarası olduğu belirlendi. Oldukça derine inen yara nedeniyle bölgedeki damarlar ve sinirlerin de risk altında olduğu ve tam zamanında merkeze ulaştığımızı söylediler. Yapılan tetkiklerin ardından uzun ve zahmetli bir tedavi sürecine ihtiyacı olan köpek, merkezde tedavi altına alındı" diye konuştu.

'BURASI TAM BİR CENNET'

Yasemin Demirpek, Osmangazi Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ni daha önceden bildiğine dikkat çekti. Demirpek, "Tek güveneceğim yer burasıydı. Ben de köpeği alıp buraya getirdim. Buradaki veteriner hekimler ve çalışanlara sonsuz güvenim var. Gelen her hayvan burada dört dörtlük bakılıyor. Daha önce buraya pek çok kez tedavi için getirdiğim kedi ve köpeklerin en iyi şekilde tedavi edildiğine bizzat şahit oldum. Burası hem hayvanseverler hem de hayvanlar için tam bir cennet" dedi. - Bursa/ Osmangazi

Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı
Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı
Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı
Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yaralı Köpeği Bulmak İçin 2 Ay Sokak Sokak Dolaştı - Son Dakika


Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Ankaragücü, 4'ü futbolcu 5 kişi koronavirüs oldu Koca, boşanma davasının görülmesine yarım saat kala eşini bıçakladı Kiracı, hayatına renk katmak için kaldığı evi yaktı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu Aşiret düğününde gelin ve damada 40 dakikada 1 milyon liralık takı