Yaralı yavru kedi, 15 dakikada tedavi edildi - Son Dakika

Yaralı yavru kedi, 15 dakikada tedavi edildi

OSMANİYE'de, Emine Akyıldız'ın yaralı halde bulup HAYTAP'a teslim ettiği yavru kedi, 15 dakikalık operasyonla sağlığına kavuştu.

Yaralı yavru kedi, 15 dakikada tedavi edildi, System.String[]

OSMANİYE'de, Emine Akyıldız'ın yaralı halde bulup HAYTAP'a teslim ettiği yavru kedi, 15 dakikalık operasyonla sağlığına kavuştu.

Fakıuşağı Mahallesi'nde, ev kadını Emine Akyıldız, evinin bulunduğu apartmanın kapısı önünde, bir yavru kedinin yaralı olduğunu ve güçlükle yürüdüğünü fark etti. Kediyi alıp, evine götüren Akyıldız, veteriner kliniğini aradı. Tedavi giderinin fazla olduğunu öğrenince de HAYTAP ile irtibata geçti. Kediyi, HAYTAP Karakız Görüntüleme Merkezi'ne götürdü. Bir bacağının kemiğinde kırık olduğu saptanan yavru kedi, ücretsiz olarak, 15 dakika süren operasyonla sağlığına kavuşturuldu.

'HAYTAP'A ULAŞTIK'Emine Akyıldız, "Ev kedisine benziyor, evden kaçmış sanırım. Yaralı olduğu için sahip çıktık. Veteriner hekimleri aradık, tedavisi için bizim ödeyemeyeceğimiz bir ücret çıkartıldı. Bunun üzerine internetten HAYTAP'a ulaştık. Güzel bir şekilde ilgilendiler, bizi reddetmediler. Lütfen herkes elinden geldiği kadar HAYTAP'a destek versin ve sokaktaki canlıları korumaya dikkat etsinler" dedi. Akyıldız, yavru kediyi, sahiplendirmek istediğini de kaydetti.'HAYTAP SAYESİNDE YENİ ADIMLAR ATACAK'

HAYTAP İl Temsilcisi Veteriner Hekim Ali Laçinbala ise 10 aylık olduğu tahmin edilen erkek kedinin bacak kemiğinde kırık olduğunu belirterek, "Kedimizin tedavisini 15 dakika gibi kısa bir sürede tamamladık. Kırık açık yaradan görünüyordu. Operasyonda, intrameduller pin uygulaması ile kemik uçlarını karşılıklı olarak birbirlerine sabitlendik. İyi olacağını ümit ediyoruz. HAYTAP sayesinde yeni adımlar atacak ve eski coşkusuyla doğada koşmaya devam eder" diye konuştu.


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Usta oyuncu Meral Niron 83 yaşında hayatını kaybetti Acun Ilıcalı'nın Netflix'e rakip olacağı yeni platformun detayları belli oluyor Sahte hesabından kendini övmek isteyen Gülben Ergen, alay konusu oldu Belçika ekibi Westerlo, Medipol Başakşehir'den Atabey Çiçek'i kiraladı Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce konuşmasını bitirir bitirmez teşkilatlara talimat gönderdi Son dakika: Kocaeli'de jandarmaları taşıyan midibüs otomobil ile çarpışıp evin duvarına girdi: 8 asker yaralı Eğitim alarak estetisyen olan Ebru Polat, ünlü isimleri hedef aldı: Utanın biraz Beşiktaş Acun Ilıcalı'nın önderliğinde, TV8'de yardım kampanyası ikinci bir gece daha düzenleyecek 93 yaşındaki korona hastasını kucağında taşıyan sağlıkçı: Gerekeni yaptım İstanbul'da meydan muharebesi gibi kavga! Mahalle halkı birbirine girdi, ortalık savaş alanına döndü Marketindeki sucuğu yiyen sokak kedisini tekmeledi, savunması duyanları çileden çıkardı Korkunç gecenin tek tanığı konuştu! Annesi ile kardeşini öldürdükten sonra intihara kalkışmış Köyden şehre taşınmak isteyen eşine, gözünü kırpmadan ateş etti Usta oyuncu Mustafa Avkıran Çukur'un kadrosuna girdi Hem suçlu hem güçlü! Kaçak elektrik kullanmaktan ceza yiyen baba ve oğlu dehşet saçtı