"Yardım Melekleri" 84. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor - Son Dakika

"Yardım Melekleri" 84. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

19.02.2012 13:20

Kırşehir'de çeşitli yardım çalışmaları yürüten Türkiye Yardım Sevenler Derneği, kuruluşunun 84.yıldönümünü kutluyor.

Kırşehir'de çeşitli yardım çalışmaları yürüten Türkiye Yardım Sevenler Derneği, kuruluşunun 84. yıldönümünü kutluyor.

Ülke genelinde 84 yıldır, Kırşehir'de 47 yıldır faaliyet gösteren Türkiye Yardım Sevenler Derneği'nin kuruluş yıldönümü etkinlikleri, Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasıyla başladı.

Dernek Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Vali Mehmet Ufuk Erden'i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette yaptığı açıklamada, derneğin ülke genelinde 154 şubesi ile ihtiyaç sahiplerine hizmet verdiğini ifade eden Büyüksaraçoğlu, şu bilgileri verdi:

"Bizzat Atatürk'ün talimatları ile kurulan derneğimiz bugün 84. yıldönümüne ulaşarak ülkemiz genelinde 154 şubesi ile ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir. Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi olarak 84. kuruluş yıldönümümüzü kutluyoruz. Ulu Önder Atatürk'ün Türk kadını için kurmuş olduğu bu derneğin 84. kuruluş yıldönümünde ona minnettarlığımızı belirtiyoruz. Kadınlarımız düşünülerek kurulmuş bir dernek. Tabi biz de bunu 154 şubemizle yaşatmaya devam ediyoruz."

Yardım Sevenler Derneği'nin ülke genelinde her alanda çok önemli hizmetler gerçekleştiren bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade eden Vali Erden de, çalışmalarından dolayı dernek yöneticilerini kutladı.

Yardım Sevenler Derneği yönetimi, daha sonra Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi de ziyaret etti.

- KIRŞEHİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Yardım Melekleri' 84. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Azerbaycan ordusu ilerleyişini sürdürüyor! Gubadlı kent merkezi Ermenistan'ın işgalinden kurtardı Erol Bulut'tan dikkat çeken şampiyonluk temennisi: Umarım sezon sonuna kadar namağlup gideriz Burak Yılmaz'ın golü yetmedi, Lille Nice ile berabere kaldı Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü F.Bahçe'den müthiş geri dönüş! Trabzonspor'u net skorla mağlup ettiler