Yargıç' 17 Ekim'de Gösterime Giriyor - Son Dakika

Yargıç' 17 Ekim'de Gösterime Giriyor

02.10.2014 13:03
Yargıç' 17 Ekim'de Gösterime Giriyor

Oscar adayı Robert Downey Jr. (Chaplin, Tropic Thunder) ile Oscar ödüllü Robert Duvall'ı (Tender Mercies) beyaz perdede ilk kez bir araya getiren 'The Judge' (Yargıç) 17 Ekim'de gösterime giriyor.

Oscar adayı Robert Downey Jr. (Chaplin, Tropic Thunder) ile Oscar ödüllü Robert Duvall'ı (Tender Mercies) beyaz perdede ilk kez bir araya getiren 'The Judge' (Yargıç) 17 Ekim'de gösterime giriyor. Oscar adayı Vera Farmiga (Up in the Air) ve Oscar sahibi Billy Bob Thornton'ın (Sling Blade) da yer aldığı filmi David Dobkin yönetti.

Downey, 'The Judge'ta (Yargıç), büyük şehirde savunma avukatı olan Hank Palmer'ı canlandırıyor. Hank bir kasaba yargıcı olan, arasının açık olduğu babası (Duvall) cinayetle suçlanınca çocukluğunun geçtiği yere dönüyor. Gerçeği öğrenmek için çabalayan Hank, bu süreçte yıllar önce bırakıp gittiği ailesiyle de yeniden bağ kuruyor.

Filmin yıldız oyunculardan oluşan kadrosunda Vincent D'Onofrio, Jeremy Strong, Dax Shepard, Leighton Meester, Ken Howard, Emma Tremblay, Balthazar Getty ve David Krumholtz da yer alıyor.

'The Judge'un (Yargıç) yapımcılığını Susan Downey, David Dobkin ve David Gambino; yönetici yapımcılığını ise, Herbert W. Gains, Robert Downey Jr., Jeff Kleeman ve Bruce Berman üstlendi. Filmin senaryosu Nick Schenk ve Bill Dubuque; hikayesi de Dobkin ve Schenk'in imzasını taşıyor.

Dobkin'in kamera arkası ekibi, görüntü yönetiminde Oscar ödüllü Janusz Kaminski (Saving Private Ryan, Schindler's List), yapım tasarımında Mark Ricker, kurguda Mark Livolsi ve kostüm tasarımında Marlene Stewart'tan oluşuyor. Filmin müziği 12 kez Oscar adayı olmuş Thomas Newman'a (Saving Mr. Banks, Skyfall) ait.

Warner Bros. Pictures'ın Village Roadshow Pictures işbirliğiyle sunduğu, Big Kid Pictures/Team Downey yapımı bir David Dobkin filmi olan 'The Judge'ın (Yargıç) dağıtımını, bir Warner Bros. Entertainment kuruluşu olan Warner Bros. Pictures ve seçili bölgelerde Village Roadshow Pictures gerçekleştirecek. - Angeles

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Yargıç' 17 Ekim'de Gösterime Giriyor - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement